خبرنگاران 102 مخزن آبرسانی اضطراری در تهران به بهره برداری می رسد

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: طبق برنامه ریزی اجرا شده تا انتها سال جاری 102 مخزن آب رسانی اضطراری در پایتخت در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

خبرنگاران 102 مخزن آبرسانی اضطراری در تهران به بهره برداری می رسد

به گزارش روز یکشنبه شرکت آب و فاضلاب استان تهران، محمدرضا احمدنسب در این باره گفت: بر اساس اجرای طرح آب رسانی اضطراری شهر تهران تا افق طرح 1403 متعهد هستیم در 374 نقطه از شهر تهران این مخازن ساخته گردد.

وی ادامه داد: سال گذشته در هر یک از شرکت های شش گانه آب و فاضلاب شهر تهران، پنج نقطه برای مخازن آب رسانی اضطراری جانمایی شد و ساخت آن بر اساس بودجه سنواتی در دستور کار نهاده شد و در حال حاضر این پروژه ها در هر یک از مناطق در حال اجراست.

احمدنسب ضمن اشاره به آنکه در حال حاضر تمامی بخش های فنی شرکت آب و فاضلاب استان تهران با هم افزایی بالا در حال اجرای این پروژه و برطرف چالش های آن هستند اضافه کرد: 72 مخزن آب رسانی اضطراری دیگر نیز در نقاط مختلف شهر تهران تا انتها سال ساخته خواهد شد.

وی یادآور شد: از دیگر اقدامات مهم آبفای استان تهران تجهیز مخازن بتنی ذخیره آب شرب به دریچه قطع و وصل اتوماتیک است که تا به امروز روی دو مخزن مسگرآباد و شماره 10 این تجهیزات نصب شده است و تا انتها سال روی 30 مخزن دیگر نیز نصب خواهد شد.

وی شرح داد: نصب این تجهیزات روی مخازن بتنی این امکان فراهم را می سازد تا هنگام وقوع زلزله جریان آب به صورت اتوماتیک قطع گردد.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: با در مدار بهره برداری قرارگرفتن 374 مخزن آب رسانی اضطراری، تجهیز 120 مخزن توزیع آب بتنی و 150 حلقه چاه آب شرب، در مجموع حدود 650 پایگاه مخازن آب رسانی برای شرایط اضطراری در استان تهران با نگاه توزیع عادلانه در افق طرح خواهیم داشت.

احمدنسب با اشاره به این که 50 درصد تاسیسات آب شهر تهران از ابتدا در برابر زلزله مقاوم هستند اضافه کرد: 25 درصد دیگر تاسیسات مقاوم شده اند و 25 درصد دیگر نیز در دست مقاوم سازی است.

به گفته قائم مقام آب و فاضلاب استان تهران از ابتدای سال 93 تا به امروز روی تمامی مطالعات آبفای استان تهران تحلیل لرزه ای اجرا شده است و تمامی سازه ها و تاسیسات این شرکت مطابق استاندارد و مقاوم در برابر زلزله ساخته شده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19872

به "خبرنگاران 102 مخزن آبرسانی اضطراری در تهران به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 102 مخزن آبرسانی اضطراری در تهران به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید