خبرنگاران 128 موافقت اصولی بی نام برای سرمایه گذاری در فارس صادر شد

به گزارش شیوا مارکت، شیراز- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استانداری فارس گفت: 128 موافقت اصولی بی نام شامل 56 موافقت اصولی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و 72 موافقت اصولی برای سرمایه گذاری در بخش صنعت، معدن و تجارت در استان صادر شده است.

خبرنگاران 128 موافقت اصولی بی نام برای سرمایه گذاری در فارس صادر شد

یدالله رحمانی، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: همچنین 41 مجوز تاسیس بی نام نیز آماده واگذاری به بخش خصوصی است که از این تعداد 13 مجوز مربوط به بخش صنعت، معدن و تجارت و 28 جواز تاسیس مربوط به بخش کشاورزی است.

وی درباره مزایای مجوزهای بی نام گفت: آماده بودن زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی برای واگذاری و اجرای طرح، اخذ تمام استعلام ها، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان های استان با توجه به قابلیت هر مکان، فراهم بودن امکان ارائه فرصت های سرمایه گذاری در بخش ها و مکان های مختلف و در کوتاه ترین زمان ممکن به سرمایه گذاران و برخورداری طرح ها از مشوق های مختلف و امکان استفاده از این مشوق ها از جمله این مزایا است.

وی گفت: از جمله پروژه های پیشنهادی حوزه صنعت، معدن و تجارت که موافقت اصولی آنها صادر شده می توان به فراوری داروهای گیاهی، فراوری پوشاک، کاشی و سرامیک، کنستانتره آهن، شیر خشک، سنگ نمای صادراتی، شمش منیزیم، اسید آدپتیک، فرآوردهای نفتی از گاز طبیعی، فراوری موتورسیکلت برقی، پانل خورشیدی، لوله های بدون درز، پلی پروپلین، فراوری قطعات آلمینیومی خودرو و تصفیه روغن خوراکی اشاره نمود.

معاون استانداری فارس گفت: همچنین کشتارگاه دام و فراوری انواع سوسیس و بسته بندی گوشت قرمز، بسته بندی و فرآوری خرما، فراوری انواع فرآوردهای سیب زمینی، انبارداری و نگهدای مواد غذایی در سردخانه، فراوری انواع آب میوه و سبزی، فرآوری و بسته بندی میگو و ماهی، کنسانتره مرکبات، فرآوری قارچ، انجیر و انار، بسته بندی گیاهان دارویی، بسته بندی سبزی و میوه و فراوری انواع کنسرو میوه و سبزی و حبوبات از جمله پروژه های بخش کشاورزی است که موافقت اصولی صادر شده است.

رحمانی، در مورد مجوزهای تاسیس بی نام صادر شده نیز گفت: در این زمینه نیز جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در مجموع اقدام به صدور 41 مجوز با اشتغالزایی 2 هزار و 72 نفر کردند.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری فارس اضافه کرد: از جمله این مجوزها می توان به بسته بندی فرآوری خرما، فرآوری سیب زمینی، فرآوری پسته، لاستیک رادیال، فراوری اسانس گیاهی، الیاف پلی استر و نخ، تراورس بتنی، فرآورده های شیرین بیان، فرآوری کنجد، فراوری کنسرو میوه و سبزی و حبوبات و بسته بندی سبزی و صیفی تازه اشاره نمود.

رحمانی اضافه کرد: با توجه به فراهم شدن شرایط سرمایه گذاری به دنبال صدور مجوزهای بی نام، هم اینک در شهرستان خرامه یک سرمایه گذار کار راه اندازی واحد فرآوری قارچ را با سرمایه ثابت 150 میلیارد رسال و سرمایه در گردش 20 میلیارد ریال و اشتغالزایی 15 نفر شروع نموده است.

6122 / 1876‬

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6942

به "خبرنگاران 128 موافقت اصولی بی نام برای سرمایه گذاری در فارس صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 128 موافقت اصولی بی نام برای سرمایه گذاری در فارس صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید