خبرنگاران 476 زندانی در آذربایجان غربی از پابند الکترونیکی استفاده می نمایند

به گزارش شیوا مارکت، ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی با اشاره به رشد قابل توجه استفاده از پابند الکترونیکی برای زندانیان در استان گفت: 476 زندانی واجد شرایط در این استان با حکم مراجع قضایی به مراکز مراقبت الکترونیکی زندان ها مراجعه نموده و از امکانات مراقبتی پابند بهره مند شده اند.

خبرنگاران 476 زندانی در آذربایجان غربی از پابند الکترونیکی استفاده می نمایند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

حمزه بروجنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: در حال حاضر 186 محکوم توسط کارشناسان از طریق نرم افزار کشوری عدالت با پابندهای الکترونیکی در حوزه های مشخص شده توسط کارشناسان در سطح استان از طریق تجهیزات الکترونیکی مورد پایش و نظارت قرار دارند.

وی اظهار کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه، باید استفاده از این پابند در استان تا خاتمه برنامه به هزار دستگاه افزایش یابد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تعداد کافی پابند الکترونیکی در اختیار استان واقع شده است، اعلام کرد: محکومان واجد شرایط با حضور در مراکز مراقبت و بعد از احراز هویت توسط کارشناسان بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه صادرکننده یا مرجع اجرای احکام، از این خدمت بهره مند می شوند.

بروجنی گفت: دریافت تامین کیفری از محکوم بر عهده مرجع قضایی بوده ولی دریافت وثیقه جهت جبران خسارات وارده به تجهیزات و دریافت هزینه استفاده از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری از محکومان در محل مرکز مراقبت الکترونیکی استان صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگاران، طرح پابند الکترونیکی از جمله طرح های مهم قوه قضاییه برای حبس زدایی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28450

به "خبرنگاران 476 زندانی در آذربایجان غربی از پابند الکترونیکی استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 476 زندانی در آذربایجان غربی از پابند الکترونیکی استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید