خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی نام گذاری شد

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - خیابانی در منطقه یک تهران و در نزدیکی محل جامعه خیرین مدرسه ساز به نام رئیس فقید این مجموعه مرحوم محمدرضا حافظی نامگذاری می گردد.

خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی نام گذاری شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، براساس گزارش چهل و هفتمین جلسه کمیسیون نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران مبنی بر نام گذاری و تغییر نام بعضی معابر شهر، در جلسه 242 شورای شهر و به اتفاق آرا با خیابان دکتر محمدرضا حافظی موافقت شد.

بر اساس این موافقت، خیابان نظامی در منطقه یک شهر تهران واقع در حد فاصل خیابان دکتر شریعتی تا خیابان میرزاپور به نام دکتر محمدرضا حافظی تغییر نام خواهد یافت.

جامعه خیرین مدرسه ساز کشور هم که به همت مرحوم حافظی بنا شده بود و فرایند فعالیت خیرین در عرصه مدرسه سازی را ساماندهی می کرد، ساختمانش در این محدوده قرار گرفته است.

مرحوم محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و بنیانگذار این مجموعه بوده است که از سال 1377 این تشکل را بنا کرد و امروزه ثمرات آن برای نظام تعلیم و تربیت کشور همچنان باقی و جاری است.

مرحوم حافظی، زاده بروجرد بود و 21 خرداد 1398 در سن 88 سالگی در تهران درگذشت، از وی به عنوان پدر مدرسه سازی ایران یاد می گردد.

دور زمین: مجله سفر و گردشگری دور زمین

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24468

به "خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی نام گذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابانی در منطقه یک تهران به نام مرحوم محمدرضا حافظی نام گذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید