دراگان اسکوچیچ: آرزو می کنم بوسنی به جز ایران در تمام بازی ها پیروز گردد

به گزارش شیوا مارکت، سرمربی تیم ملی ایران پیش از ملاقات با بوسنی مطرح کرد: امیدوارم تیم ملی بوسنی در تمام بازی های پیش رو به جز بازی با ایران برنده گردد.

دراگان اسکوچیچ: آرزو می کنم بوسنی به جز ایران در تمام بازی ها پیروز گردد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی کشورمان پیش از این دیدار ایران با بوسنی با سایت اسپورت بوسنی بیان کرد: ایران کشوری بسیار مهمان نواز در دنیا است. من این حرف را به این خاطر نمیزنم که سرمربی تیم ملی این کشور هستم بلکه واقعا این طور است. هر فردی که تنها یک روز حضور در ایران را تجربه کند بدونشک همین را به شما خواهد گفت. تیم ملی ایران در کنار تیم ملی ژاپن بهترین تیمهای آسیا هستند. این ادعای من را ردهبندی فیفا تایید می نماید. فوتبال ایران هر سال پیشرفت می نماید و باعث افتخارم است که راهنمایی این تیم را برعهده دارم.

وی در ادامه درباره مدرسه فوتبال ریِکا کرواسی بیان کرد: از چندین دهه گذشته باشگاه ریِکا مدرسه فوتبال مشهوری داشته است. جام قهرمانی Kvarnerska rivijera یکی از مشهورترین جام های اروپاست. من هم پرورش یافته مدرسه فوتبال ریِکا هستم. در کنار بازیکنان مشهوری بازی کردم، در زمان شیبر بازی کردم. وقتی پنالتی به من می دادند، دقیق می زدم. ریِکا در آن موقع بازیکنان خوب زیادی داشت. من از دامیر دسنیکا خیلی خوشم می آمد و بازیکنی در سطح دنیای بود.

اسکوچیچ در ادامه درباره حضورش در لیگ اسپانیا، گفت: من در آن موقع به عنوان اولین بازیکن کرواسی بودم که به لیگ اسپانیا رفتم و به لاس پالماس ملحق شدم. اگرچه فصل خوبی را پشت سرگذاشتیم ولی در نهایت در سرانجام فصل به دسته پایین سقوط کردیم. من همچنان ارتباط خوبی با دوستانم در فوتبال اسپانیا دارم.

سرمربی ایران درباره شروع کار مربیگری اش با ریِکا تیم شهر زادگاهش، گفت: من در ابتدا با الویس سکوریا کار مربیگری را شروع کردم. در ادامه در کشورهای کویت، ایران، عربستان، کرواسی و اسلوونی مربیگری کردم. من در ابتدای مربیگری ام فلسفه ایویتسا اوسیم اسطوره یوگسلاوی را دنبال کردم. به عنوان یک مربی مبتدی اسلوب او را تقلید کردم. می خواهم با اوسیم در دیدار با بوسنی دیدار داشته باشم البته می دانم او شرایط جسمانی خوبی ندارد. برای او آرزوی سلامتی می کنم.

سرمربی کروات درباره تجربه اش در رویارویی با تیم ملی بوسنی یا باشگاه های این کشور به عنوان بازیکن یا مربی، گفت: بازی های زیلیکو، سراییفو و بوراک را به یاد دارم. من در زنتشا بازی در مسابقات سیلیک بازی کردم. استادیوم زیبایی در زنیتشا وجود داشت. همچنین دیگر استادیوم های کشور بوسنی زیبا بودند. بازی جام اسلوبودا را یادم می آید. بعد از پیروزی در بازی رفت با نتیجه 2 بر صفر در بازی برگشت هم پیروز شدیم و در نهایت در مجموع با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسیدیم. من در آن موقع در شهر سارایوو بازی بسکتبال تیم ملی بوسنی را تماشا کردم و در آنجا کباب خوردم.

اسکوچیچ درباره تیم ملی بوسنی پیش از این دیدار، گفت: در ابتدا از فدراسیون فوتبال بوسنی به خاطر تدارک این بازی تشکر می کنم. احتیاج به صحبت درباره ادین ژکو و میرالم پیانیچ نیست چون بازیکنانی دنیای هستند. همواره تیم ملی بوسنی بازیکنانی در تراز اول داشت. آرزو می کنم تیم ملی بوسنی در تمام بازی های پیش رو جزو مقابل ایران پیروز شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25161

به "دراگان اسکوچیچ: آرزو می کنم بوسنی به جز ایران در تمام بازی ها پیروز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراگان اسکوچیچ: آرزو می کنم بوسنی به جز ایران در تمام بازی ها پیروز گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید