درخواست نخست وزیر انگلیس برای تاخیر کوتاه برگزیت

به گزارش شیوا مارکت، نخست وزیر انگلیس پس از ناکامی در دستیابی به توافق برگزیت و جلب حمایت مجلس، درخواست یک تاخیر کوتاه مدت در روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا را مطرح خواهد نمود.

درخواست نخست وزیر انگلیس برای تاخیر کوتاه برگزیت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، ترزا می نخست وزیر انگلیس که در جلب حمایت نمایندگان مجلس از توافق برگزیت شکست خورده است ، میخواهد امروز چهارشنبه رسما خواهان یک تاخیر کوتاه مدت در روند خروج از اتحادیه اروپا گردد.

این در شرایطی است که 3 سال از برگزاری همه پرسی برگزیت گذشته است و اکثر شرکت کنندگان در همه پرسی خواهان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شده اند. این تاخیر موجب خواهد شد تا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با گزینه های نامطمئنی روبرو گردد، این گزینه ها شامل خروج از اتحادیه اروپا با توافق ترزا می، یا تاخیر طولانی تر یا خروج بدون توافق با حتی برگزاری یک همه پرسی دیگر خواهد بود.

توافق ترزا می با رهبران اروپا برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در ماه نوامبر حاصل شده ولی تاکنون 2 بار با رای منفی مجلس روبرو شده است. ترزا می هنوز امیدوار است که مجلس انگلیس در رای گیری مجدد که احتمالا قرار است اوایل هفته آینده برگزار گردد، از این توافق حمایت کند.

یک منبع مطلع دفتر نخست وزیر انگلیس گفته است که ترزا می با ارسال نامه ای برای دونالد تاسک رئیس شورای اروپا خواهان تمدید مهلت مذاکرات برگزیت شده است. البته ترزا می خواهان یک مهلت طولانی مدت نخواهد بود.

وی اضافه کرد: نخست وزیر انگلیس به دنبال آن است که فرصت و زمان بیشتری به مجلس بدهد تا از توافق فعلی حمایت کند. ولی مردم انگلیس حدود 3 سال است که منتظر مانده اند.

در حالی که انگلیس باید تا 9 روز دیگر رسما از اتحادیه اروپا خارج گردد، هنوز به درستی معین نیست سرنوشت برگزیت چه خواهد بود.اگر انگلیس نتواند تا 29 مارس به توافق نهایی بر سر برگزیت با اتحادیه اروپا دست یابد، در نهایت مجبور به خروج بدون نظم از این اتحادیه خواهد شد.

ترزا می پیش از این به نمایندگان مجلس انگلیس گفته بود که اگر توافق برگزیت مورد تصویب قرار نگیرد، خواهان به تاخیر افتادن خروج از اتحادیه اروپا تا انتها ژوئن حواهد شد.

در همه پرسی 2016 میلادی بیش از 17.4 میلیون نفر از رای دهندگان معادل 52 درصد کل شرکت کنندگان از برگزیت حمایت کردند و 16.1 میلیون نفر معادل 48 درصد نیز خواهان ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا شدند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4348

به "درخواست نخست وزیر انگلیس برای تاخیر کوتاه برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نخست وزیر انگلیس برای تاخیر کوتاه برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید