دوربینی که اجسام متحرک را از فاصله صدها متر آنالیز می نماید

به گزارش شیوا مارکت، یک شرکت فرانسوی، نوعی دوربین سه بعدی ارائه داده است که می تواند اجسام متحرک را از فاصله صدها متر مورد آنالیز قرار دهد و ترکیب سازنده آنها را ارزیابی کند.

دوربینی که اجسام متحرک را از فاصله صدها متر آنالیز می نماید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از زدنت، یک شرکت فرانسوی موسوم به اوت سایت(Outsight) پیروز شده جایزه معتبر موسوم به PRISM Award را برای فناوری دوربین سه بعدی خود دریافت کند. این جایزه که توسط متخصصان حوزه لیزر و فناوری نوری به اوت سایت اهدا شده، به جوایزی که این شرکت در نمایشگاه CES 2020 پیروز به کسب آن شده، اضافه می گردد.

فناوری موسوم به دوربین سمنتیک(semantic camera) این شرکت، توجه بسیاری را به خود جلب نموده است. دوربین های سمنتیک که می توانند ترکیب بندی اجسام گوناگون را از هم تفکیک نمایند، نقش مهمی در کاربردهای رباتیک و به خصوص خودروهای خودران در آینده دارند. کاربردهای این فناوری، ماشین های تحت کنترل انسان، تجهیزات معدن کاری و هلیکوپترها را شامل می شوند.

راول براوو(Raul Bravo)، از بنیانگذاران اوت سایت گفت: دوربین سمنتیک سه بعدی ما نه تنها می تواند بر مسائل ایمنی رانندگی غلبه کند، بلکه ارزش منحصر به فردی به حوزه هایی مانند مدیریت زیرساخت بدهد. ما با ارائه اطلاعاتی که حقیقت دنیا را نشان می دهند، قانع شدیم که باید دنیای از کاربردهای جدید شروع گردد و این تنها شروع کار است.

فناوری جدید اوت سایت، لیزری با قدرت پایین است که در یک ابزار اتوماتیک جای می گیرد و می تواند به آنالیز محیط اطراف بپردازد و ترکیب شیمیایی اجسام را ثبت کند. این نوع درک محیط، به ماشین ها یاری می نماید تا تصمیمات بهتری را در موقعیت های ضروری بگیرند.

این دوربین می تواند به ماشین ها در آنالیز و درک دقیق محیط از فاصله صدها متر یاری کند و ترکیب سازنده اشیا را تشخیص دهد. این فناوری می تواند در شناسایی و ردیابی اجسام متحرک به کار برود و برای استفاده در وسایل نقلیه خودران نیز کارآمد باشد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16352

به "دوربینی که اجسام متحرک را از فاصله صدها متر آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربینی که اجسام متحرک را از فاصله صدها متر آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید