دولت آمریکا از روز یکشنبه اخراج مهاجران ثبت نشده را شروع می نماید

به گزارش شیوا مارکت، دولت ایالات متحده میخواهد از روز یکشنبه نزدیک به دو هزار نفر از مهاجران ثبت نشده را در جریان عملیاتی گسترده در 10 شهر بزرگ آمریکا بازداشت و اخراج کند.

دولت آمریکا از روز یکشنبه اخراج مهاجران ثبت نشده را شروع می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماموران اداره اجرائیات گمرک و مهاجرت آمریکا (موسوم به آیس) بعد از مهلت دو هفته ای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، از روز یکشنبه هفته آینده عملیات گسترده اخراج مهاجران ثبت نشده را شروع می نمایند.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز ماموران اداره آیس قرار است در جریان این عملیات بزرگ، بیش از دو هزار مهاجر - که از نظر ترامپ غیرقانونی هستند - را در 10 شهر بزرگ آمریکا بازداشت و از این کشور اخراج نمایند.

به گفته دو مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا این عملیات قرار است طی چند روز انجام گردد و شامل اخراج مهاجرانی که با پرداخت وثیقه اجازه حضور در ایالات متحده را داشتند نیز می گردد. بر این اساس، حتی ممکن مهاجرانی که هدف اصلی این عملیات نیستند اما در زمان عملیات در آن محل حضور دارند نیز بازداشت شوند.

اداره آیس از سوی ترامپ دارد مهاجران غیرقانونی را در سریع ترین زمان ممکن از ایالات متحده اخراج کند حتی بدون اینکه امکان زندگی این افراد در خارج از آمریکا یا کشورهای مبدأ خود را سنجیده باشد.

رئیس جمهور آمریکا بامداد دوم تیر ماه با اشاره به فشارهای بعضی نمایندگان کنگره در این باره، در صفحه توئیتر خود نوشته بود که به درخواست دموکرات ها این عملیات را برای دو هفته به تعویق انداخته تا درخصوص مسئله مهاجران غیرقانونی مذاکرات بیشتری با آنها داشته باشد(+). وی تاکید نمود که در صورت حاصل نشدن توافقی با دموکرات ها، عملیات اخراج ادامه پیدا می نماید.

ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 و همچنین بعد از به دست دریافت زمام اختیارات در کاخ سفید، مقابله با مهاجران غیرقانونی را در اولویت دستورکار دولت خود قرار داده و تا کنون اقدامات متعددی مانند دیوارکشی و اعزام نیروی نظامی به مرز مکزیک انجام داده است. (جزئیات بیشتر)

با این وجود شمار افرادی که توسط آژانس اجرائیات مهاجرت و امور گمرکی در دوره ریاست جمهوری ترامپ از آمریکا اخراج شده اند، بسیار کمتر از تعدادی است که در دوره باراک اوباما رئیس جمهور پیشین این کشور اخراج شدند. در سال اقتصادی گذشته در آمریکا این آژانس 250 هزار مهاجر فاقد مدارک کافی را از این کشور اخراج کرد. درحالی که این تعداد در سال 2012، 410 هزار نفر بود.

ق

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7673

به "دولت آمریکا از روز یکشنبه اخراج مهاجران ثبت نشده را شروع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آمریکا از روز یکشنبه اخراج مهاجران ثبت نشده را شروع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید