دومین پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد

به گزارش شیوا مارکت، دومین شماره فصلنامه پژوهشکده زبان شناسی، کتیبه ها و متون پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به نام پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد.

دومین پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پژوهشنامه کتیبه و زبان شامل مقالات، آموزش، گزارش، زبان شناسی، معرفی کتاب و معرفی مجله است.

سیر تحولات ابرکوه در متون و اسناد کهن، بنا در خدمت زبان؛ نگاهی به بازتاب بنا در ادبیات شفاهی و فرهنگ مردم، کتیبه های یونانی از ایران باستان، دیجیتال کردن کتاب ها به عنوان یک شی، دین هخامنشی و بعضی از ضرب المثل ها در بین دامداران سنگسری از جمله مقالات منتشر شده در این شماره مجله هستند.

در بخش گزارش مطالبی نیز با عنوان برگزاری همایش بزرگداشت چهارصدمین سال روابط تاریخی ایران و سوئد و نشست تخصصی و رونمایی از کتاب نوروزنامه خیام نیشابوری می خوانیم.

در این شماره کتاب های مجموعه کتب مشاهیر خاندان صدر، مطالعاتی در تاریخ گذاری اسناد بلخی شمال افغانستان، خداینامه، کتاب شاهان به زبان فارسی میانه، راهنمای زبان شناسی فارسی آکسفورد نیز معرفی شده اند.

از دیگر کتاب های معرفی شده در این شماره از فصلنامه می توان به از کوروش تا سلوکوس، مطالعه ای درباره تاریخ هخامنشیان و دوره هلنیستی، ره آورد هند، جلد نخست مجموعه مقالات گروه زبان های باستانی و متون کهن و کتابشناسی مطالعات مانوی اشاره نمود.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9163

به "دومین پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین پژوهشنامه کتیبه و زبان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید