دو مرکز نظرسنجی که در 2016 پیروزی ترامپ را پیش بینی نموده بودند،اینبار کدام کاندید را پیروز اعلام کردند؟

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: دو نظرسنجی که چهار سال پیش بر خلاف بسیاری از نظرسنجی های آن موقع، پیروزی دونالد ترامپ را پیش بینی نموده بودند، این بار برای این دوره از انتخابات به یافته های دیگری رسیده اند.

دو مرکز نظرسنجی که در 2016 پیروزی ترامپ را پیش بینی نموده بودند،اینبار کدام کاندید را پیروز اعلام کردند؟

به گزارش یورونیوز، نظرسنجی های اینوسترز بیزینس دیلی/ تکنومتریکا (IBD/TIPP) و همچنین دانشگاه کالیفرنیای جنوبی/ لس آنجلس تایمز (USC/LA Times) در سال 2016 هر دو پیروزی ترامپ را پیش بینی نموده بودند که محقق شد.

یک روز قبل از انتخابات سال 2016 نظرسنجی اینوسترز بیزینس دیلی/ تکنومتریکا نشان داد که ترامپ با دو درصد اختلاف هیلاری کلینتون را شکست می دهد، از سوی دیگر دانشگاه کالیفرنیای جنوبی/ لس آنجلس تایمز نیز با انجام نظرسنجی جداگانه ای، اختلاف 3.2 درصدی پیشتازی ترامپ را پیش بینی نموده بود.

با این حال هیلاری کلینتون در نهایت در آرای عمومی 2.1 درصد بیشتر از دونالد ترامپ رای آورد اما در کالج الکترال بازنده شد.

در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آرای عمومی معین کننده نیست. در اغلب ایالت ها هر کدام از نامزدها که بیشترین رای را کسب کند، آرای الکترال آن ایالت را نیز به دست می آورد. هر کدام از نامزدها که بتواند اکثریت آراء را در کالج الکترال (270 رای) به دست آورد پیروز نهایی انتخابات خواهد بود.

پس از چهار سال این دو نظرسنجی بار دیگر تکرار شده است و این بار نتایج نشان می دهد که ترامپ بازنده انتخابات است.

طبق نظرسنجی 12 اکتبر 2020 اینوسترز بیزینس دیلی/ تکنومتریکا ترامپ با فاصله 8.5 درصدی از بایدن شکست می خورد. نظرسنجی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نیز نشان می دهد که بایدن با فاصله 13 درصدی از دونالد ترامپ پیش است. این بار لس آنجلس تایمز در انجام این نظرسنجی با دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مشارکت نداشته است.

اینوسترز بیزینس دیلی/ تکنومتریکا در مطلبی که در تاریخ 12 اکتبر (21 مهر) منتشر شد اشاره کردند که طبق آخرین نظرسنجی مشترک این دو نهاد، حمایت از بایدن در حال حاضر در میان رای دهندگان بیشتر از هیلاری کلینتون در سال 2016 است. این دو نهاد تاکید کردند که طبق نظرسنجی هایی که انجام داده بودند، حمایت از کلینتون چهار سال پیش در هفته های نهایی منتهی به انتخابات 45 درصد بود.

نظرسنجی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نیز نشان می دهد که جو بایدن از اواخر ماه اوت تا به امروز در بدترین شرایط نیز دست کم هشت درصد از ترامپ فاصله داشته و پیشتاز بوده است. این درحالی است که چهار سال پیش این نهاد در نظرسنجی های خود پیشتازی و پیروزی ترامپ را پیش بینی نموده بود.

310 310

مجله بهسان: مجله پزشکی و سلامت همراه با مقالات علمی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24268

به "دو مرکز نظرسنجی که در 2016 پیروزی ترامپ را پیش بینی نموده بودند،اینبار کدام کاندید را پیروز اعلام کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو مرکز نظرسنجی که در 2016 پیروزی ترامپ را پیش بینی نموده بودند،اینبار کدام کاندید را پیروز اعلام کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید