دیدار اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی با رییس مجلس العلمای استان سوماترای جنوبی اندونزی

به گزارش شیوا مارکت، هیئت اعزامی دانشگاه مذاهب اسلامی متشکل از مسوولان و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه در جریان سفر به کشور انذونزی با پرفسور افلاطون مختار؛ رییس مجلس العلمای استان سوماترای جنوبی واعضای این مجلس دیدار کردند.

دیدار اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی با رییس مجلس العلمای استان سوماترای جنوبی اندونزی

به گزارش خبرنگاران،پرفسور افلاطون مختار در این دیدار گفت: ایران افتخار دنیا اسلام است. من دوبار به ایران سفر کردم و معنای وحدت و تقریب بین مذاهب را به عینه مشاهده کردم.

وی با بیان این که ما بشدت به این تفکر تقریبی که در ایران وجود دارد نیازمندیم، اضافه نمود: در اندونزی هم یکی از اصول قانون اساسی تاکید بر حفظ وحدت است و ماهم بر آن توجه داریم.مجلس العلما نیز وظیفه حفظ دین مردم را برعهده دارد و در مواقع لازم به صدور فتوا می پردازد و به عرصه های دیگر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی توجه داریم. وی همچنین از حضور در ایران به دعوت مجمع دنیای تقریب مذاهب اسلامی و دیدار با شخصیت های ایرانی به نیکی یاد کرد.

سپس دکتر ابراهیمیان و دکتر صابری به وظایف دانشگاه مذاهب اسلامی اشاره بر تاکید ریاست دانشگاه درخصوص ضرورت گفتمان تقریب که دانشگاه در بعد آکادمیک پیگیر است مطالبی ارائه کردند.

دکتر ویسی عضو هئیت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی نیز به ضرورت فصل الخطاب بودن نگاه رهبر معظم انقلاب نسبت به بحث وحدت اشاره نمود و گفت: ما همه تابع فرامین رهبری هستیم و در این خصوص هیچ مسئله ای در جمهوری اسلامی ایران نداریم نمونه اش حضور بنده عنوان یک شافعی مذهب در میان اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه است. اعضای مجلس العلما نیز نسبت به موضوع توجه به پیروان مذاهب در ایران و همدلی آنها اظهار خرسندی نموده وخواستار انتقال گفتمان اخوت اسلامی به اندونزی و استفاده از تجربیات ایران در این زمینه شدند.

مجلس العلمای اندونزی نهاد افتاء برای بیش از 200 میلیون مردم مسلمان این کشور است و مرکزش در جاکارتاست و در همه 24 استان این کشور شعبه دارد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 645

به "دیدار اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی با رییس مجلس العلمای استان سوماترای جنوبی اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی با رییس مجلس العلمای استان سوماترای جنوبی اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید