ذوالنور: ایران به هر کشوری که بخواهد سلاح می فروشد ، با تهاتر می توانیم هزینه تسلیحات را دریافت کنیم

به گزارش شیوا مارکت، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ایران به هر کشوری از قاره آفریقا و آمریکای جنوبی تا منطقه و آسیا بخواهد می تواند سلاح بفروشد.

ذوالنور: ایران به هر کشوری که بخواهد سلاح می فروشد ، با تهاتر می توانیم هزینه تسلیحات را دریافت کنیم

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، گفت: یکشنبه به طور رسمی تحریم های تسلیحاتی ایران طبق قطعنامه 2231 سازمان ملل به خاتمه رسید و جمهوری اسلامی ایران از این تاریخ به بعد می تواند آزادانه در این بازار ورود کند و هیچ کشوری نمی تواند ایران را از این حق طبیعی اش محروم سازد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تهدیدات آمریکا مبنی بر تحریم کشوری که به ایران تسلیحات بفروشد، گفت: اگر آمریکا بخواهد شیطنتی انجام دهد قطعا جمهوری اسلامی ایران در مقابل آن خواهد ایستاد و می تواند از ابزار هایی که در اختیار دارد برای مقابله با آمریکا استفاده کند.

وی ادامه داد: اقدامات ایران می تواند در موازات اقدامات خصمانه آمریکا باشد یعنی در جای دیگری برای آمریکا مشکلاتی ایجاد کنیم که حتی خود آمریکایی ها متوجه آن نشوند که این مورد بستگی به تصمیمات داخلی دارد.

ذوالنور بیان داشت: عمده ماجرا به کشور مقابل بر می گردد یعنی زمانی که بخواهد از ایران تسلیحاتی خریداری کند یا بفروشد مورد تحریم غیرقانونی آمریکا قرار می گیرد که در اینجا دوعامل وجود دارد یک شانیت و استقلال آن کشور است که باید غرور ملی خود را حفظ کنند تا یک قلدری برای آن ها تعیین و تکلیفی نکند.

ذوالنوری شرح داد: عامل دوم بحث منافع کشوری است که با ایران رابطه برقرار می کند نیز هست یعنی مشاهده می کنند که اگر از محدودیت های آمریکا تبعیت کنند به نفعشان است یا ارتباط با جمهوری اسلامی ایران؟ پس بستگی به منافع آن کشور مرتبط است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خاتمه با بیان اینکه هر کشوری از قاره آفریقا تا آمریکای جنوبی و آسیا می تواند از ایران سلاح خریداری کند، بیان داشت: اکنون ایران می تواند آزادانه سلاح متعارف در جهان خریداری یا بفروشد و در این مورد هم قطعا آمریکایی ها به درب بسته ای خواهند کرد و اگر هم برای نقل و انتقال پول تسلیحات مزاحمتی ایجاد کنند ایران می تواند با تهاتر مالی نیاز خود را برطرف کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24249

به "ذوالنور: ایران به هر کشوری که بخواهد سلاح می فروشد ، با تهاتر می توانیم هزینه تسلیحات را دریافت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالنور: ایران به هر کشوری که بخواهد سلاح می فروشد ، با تهاتر می توانیم هزینه تسلیحات را دریافت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید