راز ماندگاری یک قطعه از دید یک آهنگساز

به گزارش شیوا مارکت، یک آهنگساز معتقد است: راز ماندگاری هر هنری، بی شک ریشه در بیانی نو، حفظ و پاسبانی ارزش های آن فرهنگ دارد.

راز ماندگاری یک قطعه از دید یک آهنگساز

بهزاد عبدی در این زمینه به خبرنگاران می گوید: وقتی سخن از بیانی نو رانده می گردد، به معنای فراموش کردن گذشته و آثار گذشتگان نیست؛ بلکه باید بر سکوی حال ایستاد و با پشتوانه گذشته به آینده نگاهی عمیق دوخت.

او ادامه می دهد: موسیقی های ماندگار هم از این مقوله جدا نیستند. حال اثر بر مبنای کلام و شعر پایدار باشد یا بدون کلام مفاهیمش را بیان کند. گاهی برخی از آثار جلوتر از زمان خویش حرکت می نمایند و پس از سال ها شناخته می شوند؛ مثل آثار باخ که تا هستی برقرار است آثار او خواهند بود.

این آهنگساز اظهار می نماید: برخی از آثار هم بدون در نظر دریافت ژانر مشخصی از موسیقی، در زمان خود در مدتی کم، شنیده می شوند و پس از گذر زمان از خاطره ها محو می شوند. در اصطلاح فست فودی هستند. طبیعی است که اثر موسیقایی باید مخاطب را عمیق دریابد و به او و شأن او احترام بگذارد. در این صورت بی شک مخاطب در خاطرات خود آن را ثبت خواهد نمود و در تاریخ هنری آن فرهنگ ماندگار خواهد ماند.

عبدی معتقد است: باید ریشه ها را دریافت و با دانش برای آیندگان با بیانی نو آن ها را ارائه کرد. بی شک این اثر با شیبی ملایم زمان را درخواهد نوردید.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6490

به "راز ماندگاری یک قطعه از دید یک آهنگساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز ماندگاری یک قطعه از دید یک آهنگساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید