روسیه خواهان خودداری همه کشورها از مداخله در امور ونزوئلا شد

به گزارش شیوا مارکت، مسکو - خبرنگاران - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خواهان خودداری کشورهای دنیا از مداخله در امور داخلی ونزوئلا شد.

روسیه خواهان خودداری همه کشورها از مداخله در امور ونزوئلا شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، ماریا زاخارووا امروز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی هفتگی خود در ساختمان وزارت امور خارجه روسیه در میدان اسمولنسکایا گفت: به رغم تنش زایی پیرامون مساله ونزوئلا، روسیه دستور کار مثبتی را درخصوص ونزوئلا تنظیم نموده است.

وی اضافه نمود: پیشنهاد می کنیم منشور سازمان ملل متحد رعایت و از اصول و قوانین بین المللی ازجمله احترام به حق حاکمیت، حفظ تمامیت ارضی و خودداری از بکارگیری نیروی نظامی پیروی گردد.

زاخارووا گفت: تاکید می کنیم که ما هیچگاه در ونزوئلا دخالت نمی کنیم و از کشورهای دیگر نیز دعوت می کنیم این گونه رفتار نمایند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه از کشورهای همسایه ونزوئلا نیز دعوت کرد تا نیروهای سیاسی مخالف دولت این کشور را متقاعد نمایند تا از شیوه های تحریک آمیز مبارزه با دولت مرکزی صرف نظر نمایند.

وی اضافه نمود: امروز از همه اعضای جامعه جهانی ازجمله همسایگان ونزوئلا می خواهیم برای متقاعد کردن نیروهای سیاسی این کشور به پیروی از رفتار منطقی از شیوه های تحریک آمیز یاری نمایند.

زاخارووا گفت که مخالفان دولت ونزوئلا باید با پیشنهاد دولت این کشور برای شروع مذاکرات موافقت نمایند.

اروپام*391*1346**

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5749

به "روسیه خواهان خودداری همه کشورها از مداخله در امور ونزوئلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان خودداری همه کشورها از مداخله در امور ونزوئلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید