روسیه: نقشه واشنگتن برای آمریکای لاتین شکست خورده است

به گزارش شیوا مارکت، یک مقام وزارت خارجه روسیه گفت: محاسبات مقامات واشنگنتن در برخورد با کشورهای منطقه آمریکای لاتین درست از آب در نیامده و نقشه های آنها برای تشدید تحریم های اقتصادی و اجرای رعدآسای انقلاب های رنگین در ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه عملی نشد.

روسیه: نقشه واشنگتن برای آمریکای لاتین شکست خورده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الکساندر شتینین مدیر گروه آمریکای لاتین در وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری تاس بیان نمود محاسبات واشنگتن در رابطه با کشورهای منطقه آمریکای لاتین، به رغم اقدامات آمریکا، از جمله اعمال فشارهای اقتصادی، تحقق نیافته است.

این دیپلمات یادآور شد: سال گذشته نشان داد فرایند اوضاع در این منطقه طبق انتظار واشنگتن پیش نرفت: این منطقه پیچیده تر و متنوع تر از محاسبات ساده برخی نیروهای رادیکال آمریکایی است. بنابراین، علی رغم اعمال تحریم های شدید برای خفه کردن اقتصاد این کشورها و روش برانگیختن انقلاب های رنگین، اجرای رعد آسای طرح ها علیه دولت های ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه قابل اجرا نبود.

این مقام وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه تلاش های آمریکا برای تجدید ساختار منطقه آمریکای لاتین برای دست یابی به منافع ژئوپلیتیکی این کشور، بسیار نگران کننده است، افزود: یکی از اصلی ترین ابزارهای اجرای سیاست های واشنگتن، اعمال محدودیت و فشارهای غیرقانونی بر کشورهاست و تشدید محاصره اقتصادی ایالات متحده علیه کوبا، شاهد شاخص این سیاست است

شتینین تأکید کرد که روسیه با تلاش برای تشدید اوضاع در منطقه آمریکای لاتین مخالف است و در آینده نیز به کمک های سیاسی و دیپلماتیک به شرکا و دوستان خود در این منطقه و حمایت از آنها در عرصه بین المللی ارائه داده و روابط تجاری و اقتصادی خود با این کشورها را توسعه خواهد داد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15633

به "روسیه: نقشه واشنگتن برای آمریکای لاتین شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: نقشه واشنگتن برای آمریکای لاتین شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید