رونمایی از پیشرفته ترین ربات اندرویدی سوئدی ها

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: یک استارتاپ سوئدی یک سر رباتیک فراوری نموده است که حالت چهره های مختلف داشته و می تواند صحبت کند و گوش کند.

رونمایی از پیشرفته ترین ربات اندرویدی سوئدی ها

استارتاپ سوئدی Furhat Robotics پیشرفته ترین ربات دنیا و پلتفرم هوش مصنوعی خود را معرفی کرد. این ربات اندرویدی می تواند به روشی که انسان ها با یکدیگر برقرار می نمایند، با محیط اطراف ارتباط برقرار کند.

مهارت های ربات اندرویدی شامل حرف زدن، گوش دادن و نشان دادن احساسات هستند. شروع به کار این استارتاپ با فراوری سرهای رباتیکی شروع شد که قادر به حرکت کردن بودند. این شرکت اظهار نموده است که این ربات ها در آزمایشات ارتباط با انسان عملکرد خوبی نداشتند و این باعث شده که راجع به عملکرد این ربات ها نگرانی ایجاد گردد.

این ربات پس از برخی از تنظیم های مجدد قادر بود در یک حالت اجتماعی حالت شرمگین و یا بی تفاوت از خود نشان دهد. شرکت Furhat در این ربات ها ترکیبی از فناوری های دیجیتال مشابه با الکسا و سیری را آورده است.

این ربات می تواند به راحتی تغییر چهره دهد. در این سری ربات ها هر صورت مانند یک انسان شخصیت های مختص به خود را دارد. این ربات که Furhat نام گرفته است، یک ربات اجتماعی است که قادر به برقرار کردن ارتباط با دیگران است.

Furhat می تواند صحبت کند، گوش دهد، احساسات خود را نشان دهد و ارتباط چشمی برقرار کند اما از تشخیص حالات چهره افرادی که بوتاکس تزریق نموده اند عاجز است. این ربات قابلیت آموزش دادن هم دارد و می تواند به آموزش زبان بپردازد. در این ربات از فناوری هوش مصنوعی استفاده شده است تا بتواند به فهم 30 زبان پرداخته و پاسخ دهد. شرکت سازنده هم اکنون در پی بازیابی این ربات به عنوان دستگاهی در سازمان ها و کسب وکارها است.

5656

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1967

به "رونمایی از پیشرفته ترین ربات اندرویدی سوئدی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از پیشرفته ترین ربات اندرویدی سوئدی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید