رویترز: آمریکا آماده اعزام نیروهای بیشتر به منطقه می گردد

به گزارش شیوا مارکت، مقامات آمریکایی اعلام نموده اند که واشنگتن آماده اعزام نیروهای بیشتر به منطقه می گردد.

رویترز: آمریکا آماده اعزام نیروهای بیشتر به منطقه می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات آمریکایی اعلام نمودند که آمریکا آماده اعزام نیروهای بیشتری به منطقه می گردد.

این مقامات به رویترز خبر دادند که این اقدام در پاسخ به تهدیدات ایران انجام می گردد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز گذشته در مصاحبه ای مدعی شد: راهبرد امنیت ملی، ایران را بعنوان یکی از چهار تهدید اول معرفی نموده است و ما باید اطمینان حاصل کنیم قابلیت ممانعت آنها از این نوع فعالیت ها را که مردم و تأسیسات آمریکا و بازار جهانی نفت را تهدید می نماید، دارا هستیم.

مشاور امنیت ملی آمریکا در مورد تمایل دولت آمریکا برای مذاکره با ایران اینگونه گفت که ترامپ از مبارزات انتخاباتی سال 2016 برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی نموده است و با این فرض که آنها (ایران) تسلیحات هسته ای را کنار بگذارند و فعالیت های بدخواهانه ای که در آن تعامل دارند را کنار بگذارند، دولت ترامپ آماده است تا بر روی یک توافق با ایران کار کند.

اتهامات بولتون علیه ایران در حالی مطرح شده است که ایران بارها تأکید نموده است که به هیچ عنوان به دنبال تسلیحات هسته ای نیست و برنامه کاملاً صلح آمیز هسته ای را دنبال می نماید و گزارش های دوره ای آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بر این امر و پایبندی ایران به مفاد برجام تأکید دارد.

حدود یک سال پیش بود (18 اردیبهشت 1397) که دولت آمریکا به دستور ترامپ از توافق بین المللی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام خارج شده و تمام تحریم های هسته ای ذیل این توافق را در دو بازه 90 و 180 روزه مجددا اعمال کرد.

به گزارش فارس، به دنبال تشدید مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا و تعلل اروپایی ها در اجرای وعده ها و تعهدات برجامی آنها، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران همزمان با سالروز خروج آمریکا از برجام با صدور بیانیه ای خطاب به کشورهای عضو این توافق اعلام نمود: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، از روز 18 اردیبهشت 98 بعضی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می نماید.

.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6956

به "رویترز: آمریکا آماده اعزام نیروهای بیشتر به منطقه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: آمریکا آماده اعزام نیروهای بیشتر به منطقه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید