زرآبادی: تأمین نهاده های دامی باید با جدیت بیشتر دنبال گردد

به گزارش شیوا مارکت، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه توجه و رسیدگی به مسائل واحدها تولیدی در اولویت امور مسئولین باشد، گفت: تأمین نهاده های دامی یکی از مهم ترین درخواست های واحدهای تولیدی است که باید با جدیت بیشتر دنبال گردد.

زرآبادی: تأمین نهاده های دامی باید با جدیت بیشتر دنبال گردد

به گزارش خبرنگاران، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در مراسم روز جهانی دامپزشکی اظهار کرد: تأمین نهاده های دامی یکی از مهم ترین درخواست های واحدهای فراوریی است که باید با جدیت بیشتر دنبال گردد.

وی اضافه نمود: اهمیت و صندلی واکسیناسیون در تأمین سلامت دامی، تحقق امنیت زیستی، امنیت غذایی و ایجاد سلامت جوامع انسانی امری بدیهی است؛ اقدامات و برنامه های خوبی در استان برای مقابله و کنترل بیماری آنفلوانزای پرندگان اجرا شده که باید ادامه یابد.

نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اهمیت واکسیناسیون در صنعت طیور اشاره نمود و گفت: واحدهای فراوریی نقش مؤثری در اجرای طرح واکسیناسیون دارند و همان طور که به واکسیناسیون توجه خاص داریم باید لایه ها و زنجیره های دیگر را نیز مدنظر قرار دهیم.

وی اضافه نمود: این لایه ها و زنجیره های فراوری درخواست ها و خواسته هایی دارند که باید به آن ها توجه گردد چون آن ها سهم بزرگی در موفقیت طرح واکسیناسیون طیور دارند.

زرآبادی توضیح داد: استان قزوین صندلی مناسبی در فراوری محصولات دامی دارد و علاوه بر تأمین احتیاج داخلی استان، احتیاج مربوط به استان های دیگر را هم تأمین می نماید.

صنعت دام و طیور باید به دنبال علوم نوین باشند

داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم مطرح کرد: برنامه ها باید مبتنی بر علوم و فن آوری های جدید باشد و حول این محور تنظیم گردد تا شاهد توسعه بیشتر بخش کشاورزی باشیم.

وی مطرح کرد: استان قزوین با دارا بودن دشت قزوین صندلی ارزشمندی در سطح کشور دارد و توانسته رتبه های خوبی را در فراوری محصولات کشاورزی و دامی داشته باشد.

محمدی در سرانجام به واکسیناسیون طیور اشاره نمود و گفت: توجه به پیشگیری و واکسیناسیون می تواند بسیار مؤثر باشد زیرا پیشگیری کم هزینه، زودبازده و آثار عمیق تری خواهد داشت؛ اگر به موقع و اقدام به هنگام در کنترل آنفلوانزای پرندگان نبود استان با چالش بسیار بزرگی روبرو می شد.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5372

به "زرآبادی: تأمین نهاده های دامی باید با جدیت بیشتر دنبال گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زرآبادی: تأمین نهاده های دامی باید با جدیت بیشتر دنبال گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید