ستاری: استقبال جامعه، برگ برنده شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هاست

به گزارش شیوا مارکت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه صنعت باید میزبان و کاهنده ریسک ایده های نوآور باشد، گفت: استقبال جامعه برگ برنده شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هاست.

ستاری: استقبال جامعه، برگ برنده شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هاست

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، سونا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، در بازدید از یکی از شرکت های فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی از زمینه سازی صنایع بزرگ برای به میدان آمدن شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و دیگر فعالان زیست بوم نوآوری به عنوان یک ضرورت مهم یاد کرد و اضافه کرد: زیرساخت هایی که در این شرکت وجود دارد، زمینه را برای توسعه استارت آپ ها فراهم کرده است. صنعت باید عادت کند کار را به دست کسب وکار های دانش بنیان و استارت آپ ها بسپارد و بخش خصوصی را عهده دار ورود نوآوری به صنعت کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور شرح داد: بخش خصوصی به خوبی نیاز ها را می شناسد و می تواند با سوار کردن نوآوری بر زیرساخت صنایع، محصول یا خدمت کیفی، رقابتی و نوآورانه را پیشکش جامعه کند.

وی این که جامعه از محصولات یا خدمات با کیفیت، رقابتی و قابل اعتماد استقبال می کند را برگ برنده ای برای استارت آپ ها دانست و گفت: این ویژگی ها، برگ برنده کسب و کار های دانش بنیان و استارت آپ ها در برابر کسب و کار های سنتی یا خدماتی است که پیش از این، بدون در نظر دریافت نیاز جامعه ارائه می شدند. نمونه پیروز استارت آپ های خدماتی که اکنون با استقبال چشمگیر جامعه مواجهند، گواهی بر این مدعاست.

بازار بسیار گسترده و نهفته در حوزه مدیریت ساختمان ها و منازل، تاسیسات، مدیریت هوشمند، مصرف انرژی از شاخص ترین زمینه هایی بود که معاون علمی و فناوری رییس جمهور به عنوان زیرساخت های بالقوه این شرکت برای فعالان دانش بنیان و استارت آپ ها نام برد و ادامه داد: آماده هستیم در صورتی که یک زیرساخت مناسب برای توسعه خدمات با حمایت از استارت آپ ها تعریف شود، هر حمایتی انجام دهیم تا این بازار در تعامل با صنعت و زیست بوم نوآوری شکوفا شود.

وی شرح داد: ایده های نوآورانه استارت آپ ها با استفاده از زیرساخت ها و ظرفیت شرکت ها می تواند به اصلاح الگوی مصرف انرژی و هوشمند شدن شهروندی منجر شود.

ستاری با اشاره به نقش دولت به عنوان تسهیل گر و زمینه ساز ورود بخش خصوصی به حوزه سرمایه گذاری روی ایده های نوآورانه، اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زیرساختی است که از توسعه فناوری ها حمایت می کند و مستقیما سفارش دهنده یا صاحب پروژه ها نمی شود.

وی شرح داد: دولت باید به جای نقش آفرینی در پروژه ها و ایده های نوآورانه یا پژوهش های کاربردی، بخشی از ریسک سرمایه گذاری این پروژه ها را تقبل و بستری فراهم کند تا بخش خصوصی به میدان سرمایه گذاری روی این ایده ها پای بگذارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور به انتشار کتاب های ایده های پیروز استارت آپ ها اشاره کرد و گفت: نمونه های خارجی و پیروز هزاران ایده استارت آپی که در دنیا پیاده سازی شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است که هر کدام این ظرفیت را دارند تا به شکلی بومی، به کسب و کار بدل شوند. آماده ایم از مدل های سازگار با کشورمان در این حوزه ها حمایت کنیم.

ستاری با بیان این که شهرداری با کمک فعالان زیست بوم نوآوری صاحب شهر می شود، گفت: تهران بستری مستعد و بالقوه برای تبدیل شدن به شهر هوشمند است؛ این مهم، اما نه توسط شهرداری بلکه با نقش آفرینی استارت آپ ها رنگ واقعیت می گیرد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16752

به "ستاری: استقبال جامعه، برگ برنده شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاری: استقبال جامعه، برگ برنده شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید