سخنگوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا: به دنبال حل مشکل ژیمناست های ایران هستیم

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا خبر داد این فدراسیون به دنبال رفع مشکل ژیمناست های ایرانی برای حضور در مسابقات جام جهانی 2020 است.

سخنگوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا: به دنبال حل مشکل ژیمناست های ایران هستیم

به گزارش خبرنگاران، در حالی که در حدود دو هفته تا آغاز مسابقات جام جهانی ژیمناستیک 2020 و انتخابی بازی های المپیک 2020 توکیو باقی مانده، 15 ورزشکار از جمله 3 ژیمناست ایرانی و 12 ژیمناست چینی (به دلیل ترس از انتقال ویروس کورونا) پیروز به دریافت ویزا برای سفر به ملبورن استرالیا، محل برگزاری مسابقات نشده اند.

عبدالله جامی، سعیدرضا کیخا و مهدی احمد کهنی سه ژیمناست ایرانی هستند که فدراسیون ژیمناستیک ایران اعلام کرده در نامه ای که از سوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا دریافت کرده، اعلام شده که با درخواست صدور ویزای آنها موافقت نشده است. زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران گفته سفارت استرالیا موضوع را سیاسی کرده است.

مسئولان برگزاری مسابقات جام جهانی ژیمناستیک 2020 می گویند از موضوع رد درخواست سه ژیمناست ایرانی برای صدور ویزا توسط دولت استرالیا مطلع بوده اند، اما همچنان به دنبال راه حلی برای رفع این مشکل هستند.

سخنگوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا (GA) در این خصوص به شبکه خبری 7NEWS استرالیا گفت: فدراسیون ژیمناستیک استرالیا از کمیته المپیک استرالیا درخواست کمک کرده تا این مشکل را هر چه سریعتر با مقامات دولت مشترک المنافع استرالیا حل نماید.

کیخا در حال حاضر در رده پنجم رنکینگ جهانی است و در صورت عدم حضور در مسابقات جام جهانی ژیمناستیک ملبورن ممکن است سهمیه حضور در بازی های المپیک 2020 را از دست بدهد.

ملبورن بین تاریخ های 20 تا 23 فوریه (یک تا 4 اسفند) به مدت چهار روز میزبان مسابقات جام جهانی ژیمناستیک 2020 است.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15752

به "سخنگوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا: به دنبال حل مشکل ژیمناست های ایران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی فدراسیون ژیمناستیک استرالیا: به دنبال حل مشکل ژیمناست های ایران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید