سرکیسه مردم با درمان های بی اثر کرونایی، سوءاستفاده از طب سنتی

به گزارش شیوا مارکت، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: همان کسانی که می گفتند کرونا دروغ است و وجود خارجی ندارد، الان تبدیل به درمانگر یکتای کرونا شده اند.

سرکیسه مردم با درمان های بی اثر کرونایی، سوءاستفاده از طب سنتی

گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به کیانوش جهانپور، گفت: در مستند سازی در حوزه سلامت، کمبودهایی داریم و تاریخ و فراز و فرودهای طب در ایران و توانمندی های مردم بخوبی روایت نشده است، امروز هم در ثبت و گزارش اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت و انتقال آن به آیندگان و سایر ملل این نقصان مشهود است.

وی اعلام نمود: ساختار قدرتمند شبکه بهداشتی و درمانی ایران در خاورمیانه بی نظیر است و برای ساخت مستند و ثبت در تاریخ از موضوعات مختلف از جمله نظام شبکه بهداشتی و درمانی، تاریخ نظام سلامت و تاریخ پزشکی و همه گیری ها در ایران نیازمند مشارکت بیشتر جامعه فرهنگی، هنری و مورخان و راویان توانا هستیم.

جهانپور یادآور شد: خیلی از کارهای خبری که انجام می دهیم مربوط به روز یا دوره خاصی است اما ثبت تاریخی و روایت مکتوب و تصویری از خدمات نظام سلامت در دوران مختلف، ماندگار می گردد. ریشه آنچه طب یونانی نامیده می گردد، طب ایرانی است که یه یونان رفت و توسعه یافت و بعدها به سرزمین های اسلامی وارد شد و دوباره در ایران توسط افرادی مانند بوعلی سینا، رازی و جرجانی به توسعه داده شد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: بیش از یک قرن است که دانشگاهی در هند با اسم دانشگاه همدرد فعالیت دارد و در این دانشگاه، طب یونانی تدریس می گردد و وقتی منابع درسی آن را نگاه می کنید کتاب های الحاوی رازی، ذخیره جرجانی و قانون ابن سینا را تدریس می نمایند، اگر طب یونانی تدریس می کنید، چرا منابع تان صد در صد ایرانی است؟

جهانپور تاکید نمود: در کشور جریان های انحرافی آغاز شده که می خواهند طب سنتی را به نام طب روایی به صفت اسلامی متصف و مصادره نمایند در حالی که طب سنتی، روایی نیست و پیامبر اکرم (ع) و ائمه اطهار به دنبال ایجاد و بسط یک مکتب طبی نبودند. دستورات بهداشتی در اسلام و سبک زندگی اسلامی وجود داشته است. یا جنبش ضد واکسن که در آمریکا جریان های انحرافی منصوب به فراماسونری و یهود، دنبال می نمایند، در ایران اما متأسفانه بعضی با نام طب اسلامی به جریانات ضد واکسن دامن می زنند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، توضیح داد: اولین واکسیناسیون ها و شاید حتی آبله، صدها سال قبل از آنکه در غرب انجام گردد، در شرق و ایران انجام شد اما متأسفانه به عنوان یک فناوری توسعه پیدا نکرد و ترویج نشده است و کشورهای دیگر، آن را ارتقا دادند و طبیعتاً با عنوان واکسن به جهان ارائه شده است. خوشبختانه با اجرای واکسیناسیون کشوری دیگر در کشور شاهد بیماری های مختلف از جمله آبله و فلج اطفال نیستیم و تاریخ این موضوعات به خوبی گفته و روایت نشده است.

جهانپور یادآور شد: سال ها است سازمان جهانی بهداشت می گوید که ایران یکی از 10 کشوری در جهان است که ریشه های ژرف در طب سنتی دارد اما آنگونه که باید در دهه های اخیر به طب سنتی ایرانی نپرداخته ایم و یا اینکه به صورت انحرافی به آن پرداخته شده و رویکرد آکادمیک و ریشه ها و تاریخ طب سنتی مورد غفلت قرار گرفته است و این پیامدی جز تضعیف طب ایرانی نداشته و ندارد.

وی اعلام نمود: زمان شیوع کرونا در کشور، خیلی از مدعیان بعضی شبه طب ها می گفتند که کرونا دروغ است و وجود خارجی ندارد اما الان همه آنها تبدیل به درمانگر یکتای کرونا شده اند و انواع و اقسام درمان های بی اثر و مجعول کرونا را ارائه و حتی مردم را سرکیسه می نمایند.

تایلند: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24607

به "سرکیسه مردم با درمان های بی اثر کرونایی، سوءاستفاده از طب سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرکیسه مردم با درمان های بی اثر کرونایی، سوءاستفاده از طب سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید