شفر دستیار ایرانی نمی خواهد

به گزارش شیوا مارکت، باشگاه استقلال برای چندمین بار انتخاب مربی جدید ایرانی را تکذیب کرد. به این ترتیب بحث آمدن نامجو مطلق هم مثل مجتبی جباری منتفی شد.

شفر دستیار ایرانی نمی خواهد

به گزارش خبرنگاران ، مهدیه دریابیگی ، بازهم تکذیب دیگر از جانب باشگاه. این بار نام نامجو مطلق در میان است. هر بار استقلال شکست می خورد نام های مختلفی برای دستکمک شفر به زبان می آید،اما هر دفعه هم تکذیب می شود. این پروژه از مجتبی جباری شروع شد، در ابتدا تکذیب پشت تکذیب اما وقتی مجتبی سرتمرین رفت، برای یکسری تکذیب دیگر معنا نداشت، آن زمان بود که کمیته فنی عصبانی شد و فتحی هم با حالت کاملا ناراحت سریعا این موضوع را تکذیب کرد، اما پرونده دستیار ایرانی شفر از همانجا کلید خورد، حالا نوبت به نامجو مطلق رسیده است، فردی که در تمام مصاحبه هایش می گوید روزی به استقلال می آید که نفر اول باشد، اما این بار هم باشگاه استقلال تکذیب کرد و فتحی مدعی است که پشت سرمربی تیم مثل کوه ایستاده و دست به تغییر در کادرفنی و یا اضافه کردن نمی زند. این بار هم پرونده دستیار ایرانی خیلی زود بسته شد.

استقلال نیاز به راهکار جدید دارد، اما این راهکار نمی تواند صرفا آوردن مربی به این تیم باشد، وقتی نفر اول استقلال شفر است. آزموده را آزمودن خطا است، چرا اصرار داریم همیشه نسخه های تکراری برای تیم بپیچیم. چند هفته ای است کمیته فنی استقلال تشکیل شده است، در این مدت چه سودی برای این تیم داشته، برای همه مسجل شده که بین شفر و اعضای کمیته فنی اختلافاتی هست. در این میان چه توقعی باید داشت که طرفین رو در روی هم بنشینند و برای رسیدن به یک هدف به اجماع برسند، یا اینکه شفر نتیجه بررسی های امید روانخواه را بخواند و بخواهد از آنها برداشتی برای بازی ها داشته باشد.

همه می دانند از وقتی این مربی به ایران آمده از تنها کسی که مشاوره می گیرد پسرش است و سایر مربیان این تیم به نوعی نقش سیاه لشگر را دارند، حتی در مواقع جلسات مهم ضروری، سرمربی آلمانی استقلال حاضر نیست دستیاران ایرانی خود(اشکان نامداری، بیژن طاهری) را به این جلسات دعوت کند. این یعنی خودمحوری خود شفر در تمام مسائل، در چنین شرایطی چطور می شود این مربی حضور دستیار ایرانی دیگری را پذیرا شودو حتی اگر این اتفاق بیفتد میزان تاثیرگذاری نفر جدید چه خواهد بود؟ کمی اتفاقات اخیر روی نیمکت استقلال را مرور کنیم، مشخص می شود که شفر به هیچ عنوان تعاملی با مربیانش و حتی سرپرست تیم ندارد، دعواهای او با طاهری و حاجیلو برسر تعویض ها خود گویای چنین مساله ای است، می توان اینطور گفت که او به کاپیتان های تیمش مثل مهدی رحمتی بیشتر بها داده و در جریان بازی از آنها کمک می گیرد.

عکس هایی که از دل بازی استقلال و سپاهان بیرون آمده نشان می دهد که تمام دقایق شفر با مهدی رحمتی در حال تعامل است و در این میان خبری از طاهری و یا نامداری نیست. حتی کولی هم به عنوان دستیار خارجی در این تیم حضور دارد در هیچ یک از موارد در کنار شفر ندیده ایم. با این تفاسیر باید اینطور ماجرای دستیار ایرانی را بررسی کرد که شفر علاقه ای به حضور مربی ایرانی در کنارش ندارد و مطرح کردن این بحث ها صرفا دور کردن ذهن مخاطب از اصل ماجرا است. واقعیت امر همین است که در شرایط فعلی هیچ کاری از دست نفر جدیدی که در حاشیه تیم قرار بگیرد، برنمی آید و شاید شروع اختلافات جدید باشد.

باید فکر تازه ای کرد، فکری نو، نه از جنس همان بحث های تکراری که صرفا نوعی شانه خالی کردن از وظایف است. در چند سال اخیر چند بار فکر تازه به این تیم تزریق شده و یا تصمیم درستی برای استقلال گرفته شده است؟ عاجز ماندن از نگهداری از داشته ها هم همان بی مسوولیتی است که استقلال را در ورطه نابودی کشانده. امروز بازیکن استقلال می ترسد، ترس او از پر شدن سکوهای ورزشگاه است، یعنی آن قدر از نظر روحی تیم در شرایط بدی قرار دارند که ترجیح می دهند کسی نباشد که بخواهند پاسخش را بدهند. در این شرایط شاید خود شفر بهتر از هرکسی بداند که تیم بیمارش نیاز به چه نسخه ای دارد و او حالا در جایی قرار گرفته که باید فکر چاره باشد، بدون نیاز به فرد جدیدی که قطعا شفر از او حرف شنوی نخواهد داشت.

آوردن نام های مجیدی ، جباری و حتی نامجو مطلق همان روش تکراری منسوخ شده است که عده ای برای رسیدن به اهداف خود بدشان نمی آید که این راهکار را برسر زبان ها بیندازند غافل از این که شاید بدترین روش باشد. بهتر است در چنین شرایطی پرونده آمدن دستیار ایرانی را برای همیشه ببندیم و با فکری نو به استقبال حل مسائل برویم.

700-1-10

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1685

به "شفر دستیار ایرانی نمی خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر دستیار ایرانی نمی خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید