شیار سمت راست آیفون 12 چیست و چه ارتباطی با آنتن 5G دارد؟ آیا همه آیفون ها این شیار را دارند؟

به گزارش شیوا مارکت، بدون شک، عظیم ترین خبر اپل در مراسم معرفی آیفون های 12، ورود این شرکت به عصر 5G بود.

شیار سمت راست آیفون 12 چیست و چه ارتباطی با آنتن 5G دارد؟ آیا همه آیفون ها این شیار را دارند؟

هر چهار آیفون جدید این شرکت، آیفون 12 معمولی، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس به مودم X55 کوالکام مجهز هستند و قابلیت اتصال به شبکه های 5G را دارند.

در ایالات متحده، آیفون های 12 قابلیت اتصال به 5G مبتنی بر امواج میلی متری (mmWave) را دارند؛ حتی همان آیفون 12 مینی که کوچک ترین و سبک ترین گوشی 5G جهان محسوب می گردد ولی در سایر کشورها، باید به 5G مبتنی بر امواج رادیویی زیر 6 گیگاهرتز وصل شوند.

به همین دلیل است که آیفون های جدید از یک شیار در سمت راست برخوردار هستند. گفته می گردد این شیار یک پنجره برای انتقال مواج میلی متری است. این شیار به گونه ای طراحی شده است که کاربران می توانند به راحتی آن را ببینند و مانع به حداکثر رسیدن قدرت انتقال سیگنال ها نشوند.

اپل در خلال معرفی آیفون های 12 خود به این نکته اشاره نمود که مهندسان این شرکت یک آنتن اختصاصی برای 5G طراحی کردند. حتی آیفون 12 مینی هم دارای این شیار آنتن است و به وضوح می توان آن را در تصاویر مشاهده کرد:

نکته بسیار مهم اینجا است که به نظر نمی رسد این مدل آیفون های دارای شیار آنتن اختصاصی 5G در کشورهای دیگری جز ایالات متحده به فروش برسند. چون در این کشورها امکان اتصال آیفون 12 به امواج میلی متری وجود ندارد.

بعضی تصاویر منتشر شده از آیفون های 12 هم این نکته را ثابت می نماید:

اگر صفحه تشریح باندهای فرکانسی اپل را هم دنبال کنیم؛ متوجه می شویم که امکان اتصال به باندهای رادیویی فرکانس بالا یا همان امواج میلی متری (باندهای n260 و n261) فقط در کشور ایالات متحده وجود دارد.

حالا، این تصمیم اپل می تواند تبعات زیادی برای این شرکت داشته باشد که الان مزایا و معایب آن به خوبی روشن نیست.

شبکه های 5G مبتنی بر امواج میلی متری (mmWave) دارای سرعت بسیار بیشتری نسبت به فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز هستند؛ از پهنای باند بسیار بالاتر و تاخیر بسیار کمتر برخوردار می شوند.

اگرچه توسعه آن ها به کندی و همراه با پیچیدگی هایی همراه است ولی هرکجا صحبت از مزایای 5G مانند سرعت 100 برابری نسبت به 4G و تاخیر زیر 1 میلی ثانیه می گردد؛ منظور همین شبکه های میلی متری است.

5G مبتنی بر فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز یک نوع مدل توسعه یافته 4G محسوب می گردد و مزایای فوق العاده ای جز سرعت بیشتر چند برابری ندارد.

با دانستن این موضوع، ممکن است بعضی کاربران در خرید آیفون 12 تردید نمایند و منتظر باشند مدل هایی از آیفون 5G عرضه گردد که در سایر کشورها هم بتوان به شبکه های امواج میلی متری وصل شد.

البته، شبکه های میلی متری هنوز به اندازه کافی توسعه پیدا کردند و انگشت شمار اپراتورها و کشورهایی از این فناوری برخوردار هستند. شاید اپل با علم به این موضوع و اینکه 5G میلی متری تا چندین سال دیگر، عمومی نخواهد شد؛ ترجیح داده آیفون های 12 را برای سایر کشورها بدون پشتیبانی از امواج میلی متری عرضه کند.

نظر شما درباره این تصمیم اپل چیست؟ به نظر شما عدم پشتیبانی از امواج میلی متری (mmWave) می تواند باعث کاهش فروش آیفون 12 گردد؟ شما ترجیح می دهید حالا ایفون 12 را بخرید یا آیفونی که به تمام شبکه های 5G وصل می گردد؟

منبع: + و +

مجله باهام: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: یک پزشک
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24081

به "شیار سمت راست آیفون 12 چیست و چه ارتباطی با آنتن 5G دارد؟ آیا همه آیفون ها این شیار را دارند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "شیار سمت راست آیفون 12 چیست و چه ارتباطی با آنتن 5G دارد؟ آیا همه آیفون ها این شیار را دارند؟" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیار سمت راست آیفون 12 چیست و چه ارتباطی با آنتن 5G دارد؟ آیا همه آیفون ها این شیار را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید