صالحی امیری: ادبیات کی روش نوعی باج خواهی است

به گزارش شیوا مارکت، رییس کمیته ملی المپیک کش در واکنش به اظهار نظر اخیر سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال موظف است در چارچوب قرارداد خود به راهنمایی فنی تیم ملی پرداخته و حقی برای دخالت در امور داخلی کشور را ندارد.

صالحی امیری: ادبیات کی روش نوعی باج خواهی است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از کمیته ملی المپیک ، رضا صالحی امیری در واکنش به صحبت های اخیر سرمربی تیم ملی فوتبال بیان نمود: ایشان باید بداند که تیم ملی فوتبال و بازیکنان افتخارآفرین آن متعلق به ملت ایران است و وی طبق قراردادش موظف به راهنمایی فنی این تیم است و حق هیچ گونه اظهار نظر بی مورد و مداخله گرایانه در امور داخلی کشورمان را ندارد.

او ادامه داد: کنش ها و واکنش های داخلی ورزش ایران ارتباطی به ایشان نداشته و ندارد و وی به عنوان یک مربی حرفه ای باید بداند که مردم به خوبی می دانند رفتارش در جام ملت ها و آن هم زمانی که تیم ملی ایران با اقتدار به مرحله بعد صعود نموده حاکی از نوعی عصبانیت نهفته و اقدامی شیطنت آمیز عده ای از مخالفین پیروزی های ملت ایران است. فدراسیون فوتبال باید سرمربی تیم ملی را در چارچوب قرارداد و وظایفش راهنمایی و مدیریت کند. این وظیفه فدراسیون فوتبال و مسئولینش است تا در این شرایط حساس مانع از هرگونه ادبیات غیراخلاقی، توهین آمیز و مغایر مصالح ملی سرمربی تیم ملی شوند.

صالحی امیری همچنین گفت: باور دارم این ادبیات سرمربی تیم ملی نوعی باج خواهی است که در صورت عدم کنترل و تکرار می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. ملت ایران به خوبی می دانند ورزش ایران با همدلی، انسجام و اتحاد حداکثری که بین ارکان آن از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها، هیات ها، پیشکسوتان، قهرمانان و رسانه ها شکل گرفته در جهت توسعه و جهش قرار گرفته است و بسیاری از رشته ها از جمله فوتبال، والیبال، کشتی، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، جودو و .... با همین انسجام در دوره مدیریتی دکتر سلطانی فر می روند تا به بهترین عناوین و افتخارات سال های اخیر خود دست یابند.در این شرایط هر گونه رفتار مداخله گرایانه در این فرایند نوعی خیانت به جامعه بزرگ و افتخارآفرین ورزش ایران تلقی می شود.

رییس کمیته ملی المپیک در انتها گفت:در انتها ضمن تقدیر وتشکر از فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان؛ وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و همچنین طرفداران میلیونی تیم ملی فوتبال که حمایت مادی و معنوی مناسبی را از تیم ملی و سرمربی آن بعمل آورده اند و امید فراوانی داریم که تیم ملی فوتبال کشورمان با ظرفیت بالایی که دارد با شایستگی به قهرمانی مقتدارنه این دوره از جام ملتها دست یابد.

دبیر خبر: امیرداود کمالی

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2801

به "صالحی امیری: ادبیات کی روش نوعی باج خواهی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: ادبیات کی روش نوعی باج خواهی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید