صدور کارت سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟

به گزارش شیوا مارکت، روزانه به طور میانگین 70 تا 80 هزار درخواست کارت سوخت المثنی ثبت می شود و این در حالی است که تا پیش از اعلام سهمیه بندی بنزین، روزانه تنها 5000 درخواست در سامانه ثبت می شد؛ به همین دلیل فرایند صدور کارت زمان بر شده است.

صدور کارت سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، صدور کارت سوخت هوشمند المثنی فقط از طریق دفاتر پلیس +10 مقدور است؛ بنابراین کسانی که کارت سوخت ندارند و تا به امروز نیز درخواست صدور کارت سوخت نکرده اند، می توانند خودشان یا وکیل قانونی آن ها با در دست داشتن مدارک هویتی مالک خودرو و وسیله نقلیه به مراکز پلیس +10 مراجعه کنند. حذف رمز کارت سوخت نیز در این دفاتر قابل انجام است.

بر اساس اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، مدارک هویتی مالک برای درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت به شرح زیر است: برای اشخاص حقیقی، یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه نیاز است. برای اشخاص حقوقی نیز معرفی نامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه کننده نیاز است. دارندگان وکالتنامه معتبر قانونی از مالک نیز می توانند با ارائه مدارک شناسایی معتبر شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند یا گذرنامه نسبت به اخذ خدمات مورد نیاز اقدام کنند.

در مورد خودروهای لیزینگی (خودروهای اجاره به شرط تملیک)، اسناد و مدارک در اختیار استفاده کننده خودرو شامل کارت خودرو ملاک عمل است. مدارک شناسایی وسیله نقلیه نیز شامل کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا بنچاق محضری به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر می شود.

برای تکمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس +10 واریز مبلغ 10 هزار تومان در پایانه­ های pos بانک ملت مستقر در این دفاتر و اخذ رسید ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی از کاربر، مراحلی است که باید طی شود.

کسانی که در سایت دولت همراه ثبت نام کرده اند، نیازی به ارائه درخواست المثنی ندارند. کارت سوخت این اشخاص از طریق اداره پست به آدرسی که اعلام کرده اند ارسال می شود.

  • صدور کار سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟

رضایی - مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی - در این باره گفت: هم اکنون توان تولید کارت سوخت در کشور روزانه 30 هزار عدد است که برخی مواقع این توان به 50 هزار کارت در روز نیز می رسد، اما از آنجا که همچنان حدود 300 تا 400 هزار درخواست در صف تولید قرار دارند، ممکن است زمان صدور کارت های سوخت که در حالت عادی بین 2 تا 3 هفته زمان می برد به حدود 2 ماه افزایش یابد.

از بامداد روز جمعه 24 آبان، بنزین سهمیه بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه ای (ماهانه 60 لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر 1500 تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر 3000 تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر 3500 تومان تعیین شد.

کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اعلام شده است.

  • قطع سهمیه بنزین وانت بارهای بدون کارت هوشمند

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15178

به "صدور کارت سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کارت سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید