طراحی ادارجات دولتی ، ساختمان مرکزی وزارت بهداشت در هلند

به گزارش شیوا مارکت، طراحی ادارجات دولتی همواره از اهمیت بسیار زیادی در مبحث معماری برخوردار بوده، زیرا بهرحال اینگونه بناها علاوه بر اینکه نقش مهمی بروی روحیه و عملکرد کارکنان وزارت مربوطه می گذرد، بعنوان نماد یک کشور از لحاظ مالی، فرهنگی و سلامتی افراد جامعه نیز تبدیل می شوند. در این مطلب قصد داریم بعنوان نمونه یکی از طرح های پیروز طراحی وزرات خانه های دولتی در کشور های پیشرفته را آنالیز کنیم که از ترکیب فرهنگ و مدرنیته در طراحی خود استفاده نموده اند که نتیجه آن ایجاد محیطی بسیار برجسته و شاخص برای مردم و کارمندان این وزرات شده است.

طراحی ادارجات دولتی ، ساختمان مرکزی وزارت بهداشت در هلند

با تور هلند ارزان از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

تیم طراحی هافمن دیزاین، معماری داخلی و خارجی این بنای 20 طبقه را برپایه تلفیق الگوهای بومی و فرهنگی کشور هلند و معماری مدرن امروزی قرار داده و براساس آن طبقه های متعدد و محل استقرار کارمندان بخش های مختلف وزرات بهداشت، درمان و سلامت هلند را طراحی نموده است.

در طراحی خارجی ساختمان پلکان و پل هایی وجود دارد که پنج طبقه ابتدایی ساختمان را به یکدیگر و سطح خیابان متصل می نماید. بیشتر مراجعات مردمی در همین پنج طبقه ابتدایی قرار گرفته است و به همین خاطر برای دسترسی آسان و سریع مردم به این مکان ها، پلکان ها و پل هایی زیبا و شیشه ای تعبیه شده تا مردم از همان خیابان بتوانند مستقیما به محل مورد نظرشان مراجعه نمایند.

برای رنگ داخلی ساختمان سعی شده ار رنگ های شاد، سالم و پرانرژی اما با تم کاری استفاده گردد تا میزان تمرکز کارمندان به حداکثر برسد و از طرفی مراجعه نمایندگان با محیطی شاد و انرژی بخش روبرو شوند. در قسمت کفپوش ساختمان برای هر طبقه از شکل و تمی متفاوت استفاده شده تا هر کدام از طبقات ویژگی منحصربفرد خود را داشته باشند. در کل طبقات ساختمان از مجموع 30 الگوی نقاشی متفاوت استفاده شده که با آثار نقاش معروف هلندی یعنی ونگوگ (Van Gogh) ارتباط دارند.

طراحی ادارجات دولتی

منبع: اتاق
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23145

به "طراحی ادارجات دولتی ، ساختمان مرکزی وزارت بهداشت در هلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ادارجات دولتی ، ساختمان مرکزی وزارت بهداشت در هلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید