ظرفیت فرودگاه اصفهان به پنج برابر افزایش می یابد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/اصفهان استاندار اصفهان از رفع مشکل زمین طرح توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با توسعه فرودگاه، ظرفیت فرودگاه طی دو فاز به پنج برابر افزایش می یابد.

ظرفیت فرودگاه اصفهان به پنج برابر افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور درباره جلسه ای که به منظور توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: با ورود دکتر طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر معین اقتصاد مقاومتی استان و نیز معاون وزیر دفاع، معاون شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور و چند تن از کنندگان استان در مجلس شورای اسلامی جلسه بررسی توسعه فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سالن کنفرانس فرودگاه برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه ضمن تشریح لزوم اجتناب ناپذیر بودن توسعه فرودگاه شهید بهشتی چه به دلیل برنامه توسعه گردشگری داخلی و خارجی در استان و چه به دلیل معین بودن فرودگاه برای فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی(ره) و همچنین معین بودن فرودگاه برای بیش از 750 پرواز خارجی که روزانه از آسمان اصفهان عبور می کنند، مقرر شد زمین مورد نیاز براساس طرح اجرایی مصوب نهایی شود.

استانداراصفهان با اشاره به موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیز هماهنگی های اجرا شده با مقامات ذیربط، گفت: درخواست نهایی جهت اخذ تایید نهایی، تهیه و ارسال و پیگیری های بعدی توسط استانداراصفهان صورت خواهد گرفت.

زرگرپور اضافه کرد: با عنایت به حضور سرمایه گذار فرانسوی که حاضر به سرمایه گذاری 120 میلیون یورویی در این فرودگاه است تسریع در واگذاری زمین مورد تاکید قرار گرفت.

وی گفت: خوشبختانه در این جلسه کلیه هماهنگی های لازم صورت گرفت و امیدواریم پروژه توسعه فرودگاه نیز در ریل اجرا قرار گیرد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16591

به "ظرفیت فرودگاه اصفهان به پنج برابر افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت فرودگاه اصفهان به پنج برابر افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید