عدم حضور بازرس ثابت کار در مهریز سبب نارضایتی کارگران گردیده است

به گزارش شیوا مارکت، عباسعلی دهقانی زاده در مصاحبه با خبرنگاران در مورد اهمیت، بسط و گسترش فرهنگ تعاون در جامعه گفت: با توجه به نامگذاری امسال تحت عنوان سال حمایت از کالای ایرانی به منظور اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب، همه ما باید در راستای نهادینه شدن فرهنگ تعاون در جامعه کوشش کنیم و برای بسط و توسعه بخش تعاون، برنامه ریزی های کارشناس محور را به مرحله اجرا درآوریم.

عدم حضور بازرس ثابت کار در مهریز سبب نارضایتی کارگران گردیده است

وی اضافه نمود: گسترش و تقویت تعاونی ها یکی از مهمترین اولویت های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهریز است و رونق این بخش می تواند نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال در این شهرستان داشته باشد.

دهقانی زاده مطرح نمود: مهریز یکی از شهرستان های صنعتی استان یزد است که با توجه به قرار دریافت در کنار جاده مواصلاتی شمال به جنوب کشور از لحاظ سرمایه گذاری و استقرار صنایع مورد توجه صنعتگران واقع شده است.

وی، وجود بندر خشک پیشگامان، تنها کارخانه سیمان استان و بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه و ده ها واحد صنعتی کاشی و سرامیک را نشان از صنعتی بودن این شهرستان دانست.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح نمود: در حال حاضر واحدهای اقتصادی این شهرستان هزار و 217 کارگاه که 9 هزار و 455 نفر در این مجموعه ها مشغول فعالیت هستند که از 205 واحد صنعتی در هفت شهرک و ناحیه صنعتی مستقر هستند که 4 هزار و 276 نفر اشتغالزایی نموده اند.

وی اضافه نمود: 378 تعاونی ثبت گردیده در شهرستان موجود است که از این تعداد 120 تعاونی فعال است که تعداد کل اعضا آن 10 هزار و 123 نفر است که 2 هزار و 469 نفر اشتغالزایی داشته است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهریز، علت تعطیلی تعاونی های شهرستان را رکود بازار و عدم توجیه اقتصادی و تعطیلی تعاونی های مسکن نام برد.

دهقانی زاده با اشاره به نارضایتی کارگران شهرستان در مورد عدم تسریع در رسیدگی به پرونده های تشکیل گردیده به این اداره گفت: شهرستان مهریز با توجه به حجم بالای واحدهای مستقر در شهرستان به ویژه واحدهای اقتصادی بزرگ و واحدهای کشاورزی و دامداری و گلخانه ها و اتباع بیگانه و گسترگی شهرستان فاقد بازرس کار ثابت است و در حال حاضر بازرس کار از مرکز استان در هفته به طور موقت در این شهرستان حضور دارد و با توجه به حضور کوتاه مدت بازرس شهرستان توان پاسخگویی به تمامی پرونده های ارباب رجوع را ندارد و نارضایتی های ایجاد گردیده و این موضوع فقط توسط مسئولان استان قابل حل است و از دست شهرستان خارج است.

وی در مورد حضور و به کارگیری اتباع بیگانه در واحدهای صنعتی شهرستان بیان نمود: در سال گذشته 240 مورد بازرسی توسط این اداره انجام گردیده که 125 مورد شناسایی و هشت کارفرما به مراجع قضایی معرفی گردیده اند و 44 نیروی بومی جایگزین اتباع بیگانه گردیده است.

دهقانی زاده بر لزوم حمایت و همراهی با کارفرمایان در این شرایط حساس کشور تاکید نمود و گفت: پرسنل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی مهریز تمامی مسائل موجود کارفرمایان را درک نموده و در برطرف مسائل کارگران و کارفرمایان تمام کوشش خود را برای رضایت آنان انجام خواهد داد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 738

به "عدم حضور بازرس ثابت کار در مهریز سبب نارضایتی کارگران گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم حضور بازرس ثابت کار در مهریز سبب نارضایتی کارگران گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید