عربستان: صدور ویزای توریستی برای 49 کشور

به گزارش شیوا مارکت، عربستان سعودی برای کاهش وابستگی خود به نفت و رونق صنعت گردشگری خود برای اولین بار ویزای توریستی صادر می نماید.

عربستان: صدور ویزای توریستی برای 49 کشور

به گزارش ایسنا، احمد الخطیب رئیس سازمان گردشگری عربستان سعودی با اشاره به این که باز شدن درهای این کشور به سوی گردشگران بین المللی لحظه ای تاریخی برای این کشور است گفت: از روز شنبه (28 سپتامبر) قابلیت درخواست ویزای آنلاین برای شهروندان 49 کشور فعال می گردد.

وی همچنین بیان کرد: سخت گیری در خصوص پوشش زنان توریست را کاهش داده ایم اما آنها همچنان باید از لباس مناسب استفاده نمایند. مطمئنا گردشگران از تماشای گنجینه های عربستان شامل پنج محوطه ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، فرهنگ محلی و زیبایی طبیعی حیرت زده می شوند.

پیش از این تنها کارگران و خانواده وابسته به آنها و زائران حج می توانستند ویزای ورود به کشور عربستان را دریافت نمایند و این کشور از سال گذشته فرآیند صدور ویزای موقت را برای شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی شروع کرد.

عربستان سعودی که پیش از این درهای خود را تا حد زیادی به روی خارجی ها می بست، حالا گردشگری را در مرکز برنامه توسعه 2030 خود قرار داده است و میلیاردها دلار برای پا دریافت این صنعت هزینه نموده است و میخواهد از این طریق وابستگی خود را به نفت کاهش دهد. همچنین قرار است 50 جزیره در دریای سرخ به مناطق گردشگری تبدیل شوند و یک پارک گردشگری نیز در ریاض افتتاح گردد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11217

به "عربستان: صدور ویزای توریستی برای 49 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان: صدور ویزای توریستی برای 49 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید