عکس، تحریک شیعیان لبنان با توهین به مقدسات و سیّدنصرالله

به گزارش شیوا مارکت، تنش در لبنان در حالی بار دیگر در حال اوج گیری است که پس از استعفای سعد حریری، نخست وزیر در 29 اکتبر، سیاستمداران احزاب گوناگون این کشور هنوز بر سر تشکیل دولت با یکدیگر به توافق نرسیده اند.

عکس، تحریک شیعیان لبنان با توهین به مقدسات و سیّدنصرالله

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، تنش در لبنان بار دیگر در حال اوج گیری است. پس از استعفای سعد حریری سیاستمداران احزاب گوناگون این کشور هنوز بر سر تشکیل دولت با یکدیگر به توافق نرسیده اند. در روزهای گذشته گروه هایی که صورت های خود را با نقاب پوشانده بودند، در شهر صیدا (جنوب لبنان) اقدام به تخریب اموال و سردادن شعارهایی تحریک آمیز علیه مقدسات شیعه کردند. ویدئویی نیز توسط یک لبنانی منتسب به یکی از مذاهب تهیه و در شبکه های اجتماعی پخش شده است که اقدام به توهین به اهل بیت می نماید. این فرد خارج از لبنان به سر می برد.

با این وجود، حزب الله و جنبش امل به جهت جلوگیری از مشتعل شدن آتش تعصبات و کینه ورزی، خواهان خویشتن داری و خودداری از واکنش خشونت آمیز در واکنش به این ویدئو شدند. این سلسله اقدامات نشان از این واقعیت دارد که صحنه گردانان آشوب های اخیر منطقه سخت درکوشش اند به نحوی شیعیان لبنان را به سمت اعمال خشونت و واکنش هیجانی بکشانند تا بتوانند یک جنگ فرسایشی فرقه ای در این کشور ایجاد نمایند.

یکی از کاربران توئیتر در صفحه توئیتری خود نوشت: ویدیویی از این شخص منتشر شده که به اهل بیت جسارت می نماید. بعضی موتوری ها هم رد شده و به سیدحسن و نبیه بری فحاشی مینمایند. پرچم حرکت امل هم آتش زده شده. هدف تحریک شیعیان و کشاندن آن ها به خیابان است. رهبران حزب و حرکت بشدت در کوششند تا کسی اقدامی نکند.

حریری در بن بست، کوشش برای فتنه

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14610

به "عکس، تحریک شیعیان لبنان با توهین به مقدسات و سیّدنصرالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، تحریک شیعیان لبنان با توهین به مقدسات و سیّدنصرالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید