فرصت شرکت در جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی شروع شد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی به منظور تجلیل و تکریم از محققین برجسته ایرانی داخل و خارج از کشور و معرفی فعالیت های تحقیقاتی برتر علوم پزشکی دی ماه 1399 در دو قسمت برگزار می گردد.

فرصت شرکت در جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی شروع شد

بخش اول شامل افراد حقیقی (پژوهشگران حوزه سلامت) است که محققین ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور (دارای حداقل H index دوازده)، محققین جوان و دانشجو (دارای حداقل H index هشت)، صاحبان ابداعات و اختراعات، صاحبان پژوهش های برتر می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.

آثار افراد در یکی از کمیته های علوم پایه پزشکی، علوم بالینی و سلامت و ابداعات، اختراعات و فناوری مورد آنالیز قرار می گیرد.

تبصره: H index داوطلبین بر اساس پایگاه داده Scopus مورد ارزیابی قرار می گیرد. رعایت شرط حداقل H index برای صاحبان ابداعات و اختراعات و صاحبان پژوهش های برتر الزامی نیست.

بخش دوم شامل نهادهای حقوقی است که دانشگاه های علوم پزشکی کشور، مراکز تحقیقاتی مصوب علوم پزشکی کشور، دفاتر توسعه تحقیقات بالینی، کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، مجلات علمی، پژوهشی مصوب علوم پزشکی کشور، مراکز رشد فناوری مصوب دانشگاه های علوم پزشکی کشور، سازمان های غیردولتی، شرکت ها، مؤسسات، انجمن های خیریه و انجمن های علمی حامی پژوهش های علوم پزشکی در این بخش شرکت می نمایند.

شرایط شرکت در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی:

افرادی که مایل به شرکت در گروه های محققین و محققین جوان یا دانشجو در هر کمیته هستند ضروری است پس از ثبت نام، کارنامه پژوهشی 8 سال گذشته شامل مقالات - کتب تألیفی و پتنت خارجی (از سال 1392 یا 2013 و به بعد) را به وسیله سامانه الکترونیکی جشنواره ارسال نمایند.

محقق جوان، داوطلبان متولد 1364و به بعد (با ارائه تصویر شناسنامه) و محقق دانشجو، داوطلبان متولد 1360 و به بعد (با ارایه تصویر شناسنامه و گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مربوطه) را شامل می شوند.

افرادی که مایل به شرکت در بخش ابداعات، اختراعات و فناوری در حیطه علوم پزشکی هستند ضروری است پس از ثبت توضیح کامل ابداع یا اختراع، کارنامه پژوهشی 8 سال اخیر خود (از سال 1392 یا 2013 و به بعد) را به انضمام مستندات لازم به وسیله سامانه جشنواره ارسال نمایند. فقط در موارد استثنایی طبق نظر داوران شرط ارائه مقاله منتفی خواهد شد.

بر اساس آئین نامه بنیاد ملی نخبگان جهت استفاده از مزایای بنیاد ضروری است سهم مشارکت داوطلب کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری حداقل 45 درصد باشد.

محققینی که دارای مقاله ای با شرایط زیر باشند می توانند در هریک از کمیته های علوم پایه پزشکی یا علوم بالینی و سلامت در گروه پژوهش برتر ثبت نام نموده و مقاله خود را ارسال نمایند:

مقاله اصیل پژوهشی باشد. داوطلب نویسنده اول یا مسئول باشد. مقاله در سه سال اخیر(1397 یا 2018 و به بعد) در مجلات معتبر علمی چاپ شده باشد. مقاله چاپ شده در سال های 2018 و 2019 دارای حداقل Citation 30 و مقالات مربوط به 2020 دارای حداقل Citation 10 در ISI باشد. IF مجله حداقل 10 باشد یا مقاله در 10 درصد اول نشریات تخصصی موضوع مقاله چاپ شده باشد.

داوطلب دارای Affiliation (وابستگی) یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ومراکز تحقیقات وابسته داخل کشور باشد.

معرفی یک مقاله اصیل درباره اپیدمی کووید 19

تبصره: نظر به اپیدمی کووید 19 در سالجاری از میان پژوهش های انجام شده مرتبط، یک مقاله اصیل به انتخاب کمیته های داوری و تأیید هیأت اجرایی در هر یک از کمیته های تخصصی، معرفی خواهد شد.

کلیه داوطلبان گروه پژوهش برتر و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری ضروری است موافقت نامه همه همکاران خود را آپلود نمایند. در غیر این صورت پرونده به کمیته داوران ارسال نخواهد شد.

دانشگاه ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی، دفاتر توسعه تحقیقات بالینی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مجلات علمی، پژوهشی و مراکز رشد فناوری مصوب علوم پزشکی کشور مطابق شاخص های تعریف شده در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارزشیابی و امتیازدهی می شوند و برترین ها به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی معرفی می شوند.

سازمان های غیردولتی، شرکت ها، مؤسسات، انجمن های خیریه و انجمن های علمی حامی پژوهش های علوم پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم پس از ثبت نام، مستندات و تأییدیه های انجام فعالیت های پژوهشی سازمان را با تأیید بالاترین مقام مسوول مؤسسه مربوطه به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ارسال می نمایند.

تبصره مهم: دبیرخانه در کنار روال فراخوان کلی و معمول ثبت نام از متقاضیان شرکت در جشنواره، به طور فعال محققین وپژوهشگران برتر کشور را شناسایی و جهت شرکت در جشنواره دعوت خواهد نمود.

تمام مراحل ثبت نام و ارسال آثار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری به وسیله سامانه جشنواره انجام می گردد. داوطلبان کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در صورتیکه نمونه اختراع داشته باشند ضروری است آن را به همراه لوح فشرده حاوی فیلم اختراع خود به دبیرخانه ارسال نمایند.

برگزیدگان هشت دوره اخیر (دوره هجدهم و به بعد) نمی توانند در این دوره از جشنواره شرکت نمایند. (به استثنای داوطلبین گروه پژوهش برتر)

انتخاب برگزیدگان کمیته های علوم پایه پزشکی و علوم بالینی و سلامت به استثنای داوطلبین پژوهش برتر براساس شاخص های کارنامه پژوهشی 8 ساله اخیر صورت خواهد گرفت.

شاخصها عبارتند از: الف- مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانکهای اطلاعاتی ISI , PubMed, Scopus. ب- کتب تألیفی. ج- پتنت خارجی. جهت آنالیز و امتیاز دهی، ارسال Pdf هر مقاله الزامی است، در غیر اینصورت مقاله قابل آنالیز نخواهد بود. تنها به مقالاتی که در حیطه علوم پزشکی باشد امتیاز تعلق می گیرد.

متقاضیان می توانند از امروز اول مردادماه 99 تا انتها مهلت ثبت نام (30 مهرماه 99) با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی جشنواره نسبت به ثبت نام و ارسال آثار اقدام نمایند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21764

به "فرصت شرکت در جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت شرکت در جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید