بهترین فیلم و سریال های ومپایری (خون آشامی)

به گزارش شیوا مارکت، فیلم هایی با موضوع و داستان ومپایری یا خوناشامی از دیرباز هواداران خاص خود را داشته، فیلم هایی که بستر اصلی آن را خون و ترس قرار داده است. این گونه فیلم ها با فیلم سینمایی دراکولا (1931) شناخته شده اند و در گونه مدرن تر آن مجموعه فیلم گرگ و میش (2008) بود که در اولین روز عرضه، رکورد بزرگترین نمایش نیمه شب و روز برگزاری را در تاریخ فیلم ها شکست.

بهترین فیلم و سریال های ومپایری (خون آشامی)

خبرنگاران| فیلم هایی با موضوع و داستان ومپایری از دیرباز هواداران خاص خود را داشته، فیلم هایی که بستر اصلی آن را خون و ترس قرار داده است. این گونه فیلم ها با فیلم سینمایی دراکولا (1931) شناخته شده اند و در گونه مدرن تر آن مجموعه فیلم گرگ و میش (2008) بود که در اولین روز عرضه، رکورد بزرگترین نمایش نیمه شب و روز برگزاری را در تاریخ فیلم ها شکست. بدین صورت احتمالا کمتر کسی باشد که حداقل یک فیلم خون آشامی را ندیده باشد. اما با ادامه ساخت این سری فیلم ها در اغلب موارد با داستان های تکراری و سطحی نتوانستند محبوبیتی کسب نمایند و حتی بسیاری از هواداران این ژانر دیگر رغبتی به تماشای این نوع فیلم نداشتند.

خاطرات خون آشام /2009-2017/ The Vampire Diaries

مجموعه تلویزیونی فراطبیعی خاطرات خون آشام درامی ساخته کوین ویلیامسون و جولی پلک بر اساس مجموعه کتاب هایی با همین نام نوشتهٔ ال جی اسمیت محصول کشور آمریکا و در ژانر وحشت و علمی تخیلی می باشد. در این سریال پل وسلی، ایان سامرهلدر، کت گراهام، کندیس آکولا، نینا دوبرو، زک روئریگ، مایکل تروینو به هنرمندی پرداخته اند. این مجموعه در 8 فصل رکورد بیشترین بیننده سریال های خون آشامی را به خود اختصاص داده و به دلیل محبوبیت بسیار فیلم سریال اصیل ها در ادامه این فیلم و داستان می باشد و بعد از آن به خاطر تعداد بیننده های بالا، سریال میراث ها که از 2018 شروع شده و تا الان در حال فراوری است نیز، به نمایش درآمد. این سریال توانسته طی سال های پخش بیشترین جوایز مربوط به یک سریال را از آن خود کند و یکی از بهترین سریال های خون آشامی است که تا به امروز ساخته شده.

داستان سریال: درباره دختری به نام النا گیلبرت است که به تازگی والدینش را در تصادف رانندگی از دست داده و در اثر این واقعه اشتیاق و نشاطش را هم به زندگی از دست داده است. اما پس از مدتی شخصی به نام استفان سالواتوره وارد شهر آن ها می گردد که باعث می گردد النا دوباره به زندگی امیدوار گردد. استفان یک خون آشام است، او فردی با وجدان است که هنوز انسانیتش را از دست نداده، به انسان ها علاقه مند و از خون حیوانات تغذیه می نماید، اما برادرش دیمون که کینه شدیدی هم از استفان به دل دارد، هدفی غیر از آزار برادرش ندارد و برای جان انسان ها هم کوچک ترین ارزشی قائل نیست... در این سریال نینا دوبرو توانسته است مثل یک ستاره ظاهر گردد.

اصیل ها/The Originals/2013

سریال ماجراجویانه اصیل ها دنباله خاطرات خون آشام که به خون آشام های اصلی و قدرتمند می پردازد. درست مانند سریال خاطرات خون آشام، بینندگان را متعجب و پیچش های داستانی شگفت انگیزی را ارائه نموده است. کارگردان این سریال نیز جولی پلک بوده و بازیگران آن جوزف مورگان، دنیل گیلیز، کلر هولت، فیبی تانکین، چارلز مایکل دیویس، لیه پایپس، دانیل کمبل می باشند.

داستان سریال: درباره خانواده خون آشام هایی اصیل به نام میکلسون به رهبری کلاوس است. این افراد اولین انسان هایی هستند که با جادو خون آشام شدند و به همین دلیل دشمنان فراوانی دارند. میکلسون که ترکیبی از خون آشام و گرگینه است، به نیو اورلئان بازگشته و متوجه می گردد که شاگرد قبلی او در حال حکومت بر جامعه موجودات فراطبیعی است. کلاوس با یاری برادرش الایژا سعی می نماید شهر را پس بگیرد، اما در این حین خبری شگفت انگیز دریافت می نماید.

میراث ها / 2018- تا کنون/ Legacies

میراث ها به کارگردانی جافری وینگ شاتز، کریس گریزمر، مایکل کاراسیک، آنجلا بارنز گومز و نویسندگی جولی پلک، ال جی اسمیت، توماس براندون، پنی کاکس یک اسپین اف از سریال اصیل ها و خاطرات خون آشام است که بازهم توانست هوادارانش را راضی نگه دارد و حتی بهتر از آن ها باشد. منتقدان و مخاطبین امتیازات بالایی را به این سریال داده اند که سریال را به سه فصل کشاند و فصل سوم آن قرار است در سرانجام ژانویه 2021 به نمایش گذاشته گردد.

داستان سریال: سریال میراث ها، داستان دختری به نام هوپ را به تصویر می کشد. هوپ که دختر نیکولاس مایکلسون و هیلی مارشال از سریال اصیل ها است برای آموزش کنترل قدرتهایش به مدرسه سالواتوره که در واقع یک پناهگاه امن برای افراد فراطبیعی است می رود تا زیر نظر مدیران آنجا آلاریک و کرولاین، راستا زندگیش را پیدا کند، ولی هیچوقت زندگی یک مایکلسون آسان نیست.

دانشمند شبگرد/2015/ The Scholar Who Walks the Night

دانشمند شبگرد در ژانر تاریخی، ملودرام، عاشقانه، خون آشام مجموعه تلویزیونی کره جنوبی در سال 2015 است که براساس منهویی به همین نام نوشته جو جو هی و توسط هان سئونگ هی تصویرگری شده است. این سریال کمتر دیده شده با بازی لی جون گی، لی یو بی، شیم چانگ مین، لی سو هیوک و کیم سو یون در 20 قسمت یکی از بهترین فیلم های ومپایری در این ژانر است؛ که محبوبیت فراوانی در میان بینندگان کره ای دارد.

داستان سریال: با موضوع دختری شکل گرفته است که پس از مجرم شناخته شدن و دستگیر شدن پدرش همه چیزش را از دست می دهد. از آن پس او با لباس مبدل مردانه شروع به فروش کتاب می نماید. در یکی از روز ها او با دانشمندی مرموز و خوش قیافه روبرو می گردد که خون آشام است. علاوه بر این دانشمند خون آشام، خون آشام دیگری هم در قصر حضور دارد که در عرصه سـیاست بازیگری قابل است و برای اینکه ولیعهد به تاج و تخت نرسد از هیچ کوششی دریغ نمی نماید.

ون هلسینگ/2016- تا به امروز/ Van Helsing

سریال دیستوپیایی خشن و خونین ون هلسینگ توسط نیل لابیت نوشته شده و راهی جدید در مجموعه داستان های ومپایری باز نموده است. در این سریال درمانی برای خون آشام ها وجود دارد و به خاطر داستان جدیدی که دارد در بین بهترین سریال های خون آشامی قرار گرفته است. این سریال از بازیگری خوب کلی اورتون در نقش اصلی سود می برد. می توانید این سریال را همان مردگان متحرک همراه با خون آشام ها فرض کنید. این مجموعه در 5 فصل می باشد که فصل پنجم و سرانجامی این اثر پیش از همه گیری ویروس کرونا در دست ساخت بوده است.

داستان سریال: ونسا هسلینگ از نسل ابراهام ون هلسینگ است که در یک جهانی پسا آخرالزمانی که توسط خون آشام ها فرمانروایی می گردد، از کما بیدار می گردد. در این جهانی شلوغ اکنون ونسا باید تقدیر خود را عملی نموده و با دنبال کردن وظیفه خانوادگی خود جهان را از تاریکی مطلق رها کند. او یک جبهه مقاومت در برابر خون آشام ها تشکیل می دهد که می خواهند او را بکشند.

کشیش/Preacher/2016

کشیش یا واعظ توسط سم کاتلین، اوان گلدبرگ و ست روگن بر پایه مجموعه سری کتاب های کمیک واعظ اثر گارث انیس و استیو دیلون ساخته شده و با مضامین تاریک، عجیب و سرگرم نماینده خود، سریالی را ارائه می دهد که خشونت زیادی دارد، اما با شوخ طبعی و نویسندگی هوشمندانه آن را جبران می نماید. ایوان گلدبرگ، ست روگن، جوزف گیلگان و سم کتلین از جمله بازیگران یکی دیگر از بهترین سریال های خون آشامی در 4 فصل هستند.

داستان سریال: حول محور شخصیت کسدی شروع می گردد، یک کشیش که قدرت خارق العاده ای به دست می آورد. او تنها شخصیت خون آشام غیرنورمال سریال است که سعی می نماید این قدرت تازه به دست آورده اش را درک نموده و در این راه، به دوست قدیمیش به همراه یک خون آشام دیگر یاری کند. طولی نمی کشد که آن ها در ماجراهایشان به دنبال وجودی می گردند که تا کنون به آن ایمان نداشتند.

خون خانواده/ Family Blood/2018

خون خانواده فیلم سینمایی ترسناک، خون آشامی محصول سال 2018 آمریکا به کارگردانی سانی مالهی و نویسندگی نیک ساویدس و مالهی است. در این فیلم ونیزا شاو، جیمز رانسون، کالین فورد، آجیونا الکسوس، کارسون میر، فرانسه ژان باتیست و الوز لوشینا بازی می نمایند.

داستان فیلم: الی، یک معتاد در حال بهبودی مواد مخدر، به تازگی با دو فرزند نوجوان خود به یک شهر جدید نقل مکان نموده است. او در گذشته کوشش نموده تا هوشیار بماند و مصمم است که این بار کار خود را انجام دهد، یک کار ثابت پیدا می نماید و به طور منظم در جلسات گروه معتادان پاک شرکت می نماید. متأسفانه در این گروه با کریستوفر آشنا می گردد. او که به ترک اعتیاد امیدوار است، تصور می نماید که می تواند از اول شروع کند. اما کریستوفر هم اعتیاد خود را دارد، اعتیادی که از مواد هم بدتر است؛ و سعی می نماید الی را نیز به سمت این اعتیاد ترغیب کند. به همین دلیل به خانه او نقل مکان نموده و به فرزندان او دستور می دهد. کایل، پسر الی، به رفتار های کریستوفر شک نموده و از صمیم قلب از او متنفر است. آیا الی حقیقت کریستوفر را که یک خون آشام است درک می نماید یا خانواده خود را قربانی او خواهد نمود؟

وحشی/Wildling/2018

فیلم ترسناک، فانتزی و خون آشامی وحشی محصول سال 2018 آمریکایی، اولین فیلم کارگردان فریتز بوم است و فیلمنامه آن توسط فلوریان ادر نوشته شده است؛ و بازیگران لیو تایلر، بل پاولی، برد دوریف، کالین کلی-سوردلت و جیمز لگروس است. این فیلم برای اولین بار در 10 مارس 2018 توسط Southwest در South به نمایش درآمد و نظرات مطلوبی را از منتقدان دریافت کرد؛ و در مجموع معتقد بودند مضامین فمینیستی وایلدینگ و عملکرد وحشیانه بازی بل پاولی فیلم را زنده نگه داشته و به اندازه کافی برای جبران کمبود های روایی آن کافی هستند.

داستان فیلم: آنا از زمان کودکی تنها یک نفر را در زندگی می شناخت. او پدرش بود که همواره آنا را زندانی می کرد و او را از موجودات شرور و ترسناک بیرون می ترساند. او آنا را متقاعد نموده بود که با بیرون آمدن از کمد توسط موجودات شرور کشته می گردد. اما این تنها چیزی نبود که به آنا می گفت، زیرا به آنا گفته بود که بیمار است و به این بهانه همواره به او تزریق می کرد. عوارض این تزریقات به زودی افزایش یافته و پدر آنا به سر خود شلیک می نماید. کلانتر شهر آنا را پیدا می نماید و او را به بیمارستان می برد. آنا در آنجا متوجه می گردد که آن مرد پدرش نبوده و آن تزریقات کشنده بوده اند. آنا در این جامعه جدید کوشش می نماید تا با عوارض آن تزریقات کنار بیاید. او متوجه می گردد که حواس قوی داشته و به نوشیدن خون تمایل دارد. گرچه مستقیما گفته نمی گردد که او خون آشام است، اما ویژگی های خون آشام ها را داراست (بیشتر شبیه خون آشام های گرگ و میش است تا دراکولا، اما بهتر و کم اهمیت تر!

رنجور/ 2013/Afflicted

فیلم ترسناک خون آشامی رنجور به نویسندگی و کارگردانی درک لی و کلیف پروس ساخته شده است. این اولین کارگردانی این دو است که در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو برنده جایزه ویژه هیئت داوران بهترین فیلم بلند اول کانادا شد. رنجور جلوه های بصری تأثیرگذار و حرکات دوربین تماشایی و ارجاع های جالبش به فیلم های ترسناک، یکی از بهترین نمونه های این ژانر است. کارگردان های کانادایی این فیلم که دو بازیگر اصلی آن هم هستند با نوآوری ها و ایده پردازی های جسورانه پیروز شده اند مؤلفه های همیشگی فیلم های ترسناک و خون آشامی را بازتعریف و تجربه هیجان انگیزی برای مخاطب ایجاد نمایند.

داستان فیلم: لی و پروس در نقش دو دوست بازی می نمایند که قصد دارند سفری یک ساله به دور جهان ترتیب دهند تا مجموعه اینترنتی شان به نام سرانجام جهان را بسازند. اما پیش از آنکه ونکوور را به قصد اولین سفری اروپایی خود ترک نمایند متوجه می شوند که درک نوعی بیماری عصبی دارد و اولین نشانه های نگرانی روی داستان فیلم سایه می اندازد. آن ها سفر جاده ای خود را شروع می نمایند و وقتی به فرانسه می رسند همه چیز به هم می ریزد. در یک کلوپ شبانه در پاریس، دختری خون آشام به نام آدری درک را اغوا می نماید و این شروعی است برای ترسناک تر شدن داستان فیلم.

شخص درست را راه بده /2008/ Let the Right One In

آدم درست را راه بده فیلمی در ژانر ترسناک، خون آشامی به کارگردانی توماس آلفردسن است محصول سوئد که در سال 2008 منتشر شد. از بازیگران آن می توان به لینا لئاندرشون اشاره نمود. فیلمی متفاوت و جالب که بعد ها هالیوود هم نسخه ای دیگر از این فیلم را بازسازی کرد، اما این فیلم هرچند عالی نتوانست درحد و اندازه اثر اصلی و ارجینال ظاهر گردد. این فیلم ترسناک نبوغ آمیز نگاهی به کوشش های یک خون آشام برای بقا و زنده ماندن در زمستانی سرد و منجمد نماینده در کشور سوئد دارد..

داستان فیلم: اسکار پسربچه ترسوی 12 ساله در آرزوی انتقام است. او عاشق الی می گردد که دختر منحصر بفرد و نامیرایی است. این دختر از نور خورشید و همینطور خوردن غذا دوری می جوید. الی به اسکار توانایی انتقام می دهد، اما وقتی پسر متوجه می گردد که او باید برای زنده ماندن خون بقیه را بمکد در دو راهی انتخاب قرار می گیرد.

بلاگ پو: سیستم مدیریت محتوای بلاگ پو

منبع: فرادید
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1403 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27257

به "بهترین فیلم و سریال های ومپایری (خون آشامی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم و سریال های ومپایری (خون آشامی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید