موزه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد

به گزارش شیوا مارکت، موزه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران در بیمارستان روزبه افتتاح شد.

موزه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، موزه روان پزشکی بیمارستان روزبه، روز پنج شنبه 21 آذر ماه، همراه با رونمایی آثاری از زنده یادان دکتر عبدالحسین میرسپاسی، دکتر غلامحسین ساعدی، دکتر داوود شاه محمدی، دکتر افشین یداللهی و سایر آثار ارزشمند تاریخ روان پزشکی و سلامت روان ایران افتتاح شد.

دانش روان پزشکی که بخش اعظمی از دانش سلامت جسم در طول تاریخ را به خود اختصاص داده است، پیشینه ای چند هزار ساله دارد. در فاز اول این موزه سعی شده پژوهش اعضای هیئت علمی دانشگاه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در قالب مواد قابل نمایش ارائه شود.

این موزه که مرور دوره های تاریخی علم روانپزشکی با استفاده از آثار ارزشمند پزشکان ایرانی و نمایش تحول دانش روانپزشکی در ایران را هدف قرار داده است، در بیمارستان روزبه به عنوان نخستین بیمارستان مدرن روانپزشکی کشور افتتاح شده و آثار خطی اساتید پیشکسوت روانپزشکی ایران در آن به نمایش درآمده است.

به گزارش خبرنگاران، درهای این موزه در محل بیمارستان روزبه (تهران، خیابان کارگر جنوبی، نرسیده به میدان قزوین) همه روزه در روزهای غیرتعطیل اداری از ساعت 9 الی 14 به روی عموم مردم باز است. در این موزه همچنین فیلم هایی با موضوع روان پزشکی برای عموم به نمایش درمی آید.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14431

به "موزه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید