فیلم بیا بازی کنیم در هفته هالووین باکس آفیس را تسخیر کرد

به گزارش شیوا مارکت، هرساله در روزهای منتهی به هالووین بازار فیلم های ترسناک بسیار داغ می گردد، اما سال جاری در این بازه چندان فیلم ترسناک قابل توجه ای روی پرده نبود و به همین خاطر فیلم بیا بازی کنیم (Come Play) توانست با فروش 3 میلیون دلاری به صدر جدول برسد. فیلم های سارق صادق و جنگ با بابابزرگ هم دیگر فیلم هایی بودند که طی هفته گذشته بیش از 1 میلیون دلار فروش داشتند و در صندلی های دوم و سوم قرار گرفتند.

فیلم بیا بازی کنیم در هفته هالووین باکس آفیس را تسخیر کرد

هفته گذشته فیلم بیا بازی کنیم در 2183 سالن به نمایش درآمد. برای این فیلم فروش 2 میلیون دلاری پیش بینی شده بود، اما این ساخته فوکس فیچرز 3.1 میلیون دلار فروخت و به صدر جدول باکس آفیس رسید. هنوز سالن های نیویورک و لس آنجلس بسته اند و بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند به جای سینما، فیلم های دلخواهشان را در خانه و محیطی امن تر تماشا نمایند. به همین خاطر شاهد اکران فیلم های عظیم و پرهزینه نیستیم و طی هفته های گذشته مجموع فروش 10 فیلم برتر جدول باکس آفیس فراتر از 8 یا 9 میلیون دلار نرفته است. شاید با این رویه برای روشن نگه داشتن چراغ سینماها اکران فیلم های کم هزینه و کوچک بهترین گزینه باشد، اما بسیاری از این فیلم ها قادر نیستند سینمادوستان را به سالن ها بکشانند و حتی در بازگشت سرمایه هم دچار مشکل می شوند.

فیلم بیا بازی کنیم به کارگردانی و نویسندگی جیکوب چیس بدون بهره مندی از یک بازیگر عظیم توانسته رتبه نخست باکس آفیس را کسب کند. این فیلم داستان پدر و مادری را روایت می نماید که سعی دارند از پسرشان در مقابل یک موجود شرور شبه انسانی محافظت نمایند. بیا بازی کنیم با بودجه 9 میلیون دلاری ساخته شده است و انتظار می رود طی هفته های آینده هم شاهد تداوم فروش خوب آن باشیم. این فیلم تا به امروز تنها در آمریکا اکران شده است.

  • چگونه سومین فیلم پرفروش سال 2020 یک شکست تجاری از آب درآمد

صندلی دوم باکس آفیس هفته منتهی به 1 نوامبر به فیلم سارق صادق رسیده است. این فیلم اکشن ماجراجویی با بازی لیام نیسون در 2360 هزار سالن روی پرده رفت و با 1.35 میلیون دلار فروش، پس از 4 هفته مجموع فروش خود را به 9.5 میلیون دلار رساند. بودجه ساخت سارق صادق 17 میلیون دلار اعلام شده است و با احتساب 7.5 میلیون فروش دنیای آن، تا به امروز جدیدترین ساخته مارک ویلیامز پیروز به بازگشت سرمایه شده است، اما با در نظر دریافت فرایند کاهشی فروش فیلم طی روزهای گذشته نمی توان انتظار سودآوری چندانی برای آن داشت.

فیلم درباره یک سارق ماهر (لیام نیسون) ساکن بوستون به نام تام است که هیچ گاه دستگیر نشده و لقب راهزن را به او داده اند. این مرد خشن با دختری به نام آنی آشنا می گردد که او را در جهت تبدیل شدن به انسانی بهتر قرار می دهد. بعد از مدتی تام متقاعد می گردد از سرقت دست بردارد و خود را تسلیم قانون کند، اما ماموران اداره پلیس اعترافات او را باور نمی نمایند. دو پلیس برای تحقیق بیشتر درباره هویت واقعی تام، او را تعقیب می نمایند و هنگامی که با مقدار زیادی پول روبرو می شوند، تصمیم می گیرند با کشتن وی تمام پول ها را بردارند و هویت واقعی تام را فاش ننمایند، اما این کار چندان ساده نیست و ماجراجویی های فیلم از اینجا آغاز می گردد.

فیلم جنگ با باباعظیم همچنان به فروش خوب ادامه می دهد و پس از گذشت 3 هفته از اکرانش با 1 میلیون دلار فروش کماکان در میان سه فیلم پرفروش آمریکای شمالی واقع شده است. این فیلم داستان دعواها و درگیری های پیتر (اوکس فگلی) و پدر عظیمش (رابرت دنیرو) برای تصاحب اتاق خواب را به تصویر می کشد! پیتر می بایست اتاق خواب دوست داشتنی خود را با پدرعظیمش تقسیم کند، اما از این کار به هیچ وجه راضی نیست و به همین خاطر اعلام جنگ می نماید.

اکران بین المللی جنگ با باباعظیم هم آغاز شده است و این فیلم توانسته در بازار دنیای به 5.56 میلیون دلار فروش دست یابد که با احتساب فروش 11.28 میلیون دلاری آن در آمریکا کمی بیشتر از 16.8 میلیون دلار فروخته است، اما جدیدترین فیلم دنیرو هنوز به 8 میلیون دلار دیگر احتیاج دارد تا پیروز به بازگشت سرمایه گردد.

بسیاری از سینمادوستان انتظار داشتن انگاشته جانی دوباره به سینماها ببخشد اما پس از چند هفته تعیین شد این فیلم هم توان مجاب کردن عموم مردم برای تماشای فیلم در سال های سینما را ندارد و فروش جدیدترین ساخته کریستوفر نولان به کمتر از 1 میلیون دلار رسیده و این فیلم در هفته گذشته با 885 هزار دلار فروش به صندلی چهارم جدول پرفروش ترین فیلم های آمریکا بسنده نموده است.

تنت تا به امروز 347 میلیون دلار فروخته که 293 میلیون آن مربوط به بازارهای دنیای و 53 میلیون آن مربوط به سینماهای آمریکا بوده است. فیلم داستان یک مأمور بی نام سازمان سیا را روایت می نماید که برای جلوگیری از وقوع جنگ دنیای سوم کوشش می نماید. این مأمور توسط نیروهای مخفی روس سارقیده و شکنجه می گردد و به همین خاطر کوشش هایی از سمت مافوق هایش برای رهایی او آغاز می گردد و فیلم انگاشته در بستر یک داستان جاسوسی و اکشن، همانند اغلب دیگر آثار نولان به سراغ بازی با زمان و پیچده کردن داستان می رود.

عموم منتقدها از تماشای انگاشته راضی بودند و سبک کارگردانی سکانس های اکشن آن را بهتر از فیلم های قبلی نولان همچون تلقین یا بی خوابی می دانستند، اما عده ای هم از مسائل فیلم نامه ای انگاشته گله مند بودند؛ از جمله اینکه فیلم بیش از حد پیچیده است و نمی تواند یک جریان منسجم را در ذهن مخاطبش ایجاد کند.

فیلم مرد خالی از دیزنی و استودیو قرن 20ام با کاهش فروش 60 درصدی در قیاس با هفته گذشته با 2 پله سقوط در صندلی پنجم باکس آفیس قرار گرفته است. مرد خالی در هفته گذشته 561 هزار دلار فروش داشته و با احتساب 119 هزار دلار فروش بین المللی فیلم، مرد خالی پس از 10 روز اکران 2.38 میلیون دلار فروخته است. این فیلم کم هزینه اقتباسی توسط دیوید پریور نوشته، کارگردانی و تدوین شده و داستان ترسناک فراطبیعی را به تصویر می کشد.

چند نوجوانان به طرز عجیبی ناپدید می شوند. محلی ها تصور می نمایند این آدم ربایی کار مرد خالی است؛ مردی ترسناک که در افسانه ها به او اشاره شده است. یک پلیس بازنشسته آغاز به تحقیق درباره این اتفاقات می نماید و برخلاف مردم محلی سعی دارد دلیل منطقی برای این اتفاقات پیدا کند. او در تحقیقاتش با یک گروه عجیب آشنا می گردد که درحال جمع آوری چیزهایی خطرناک هستند. خیلی زود زندگی پلیس و نزدیکان او در خطر قرار می گیرد. امتیاز این فیلم در پایگاه راتن تومیتوز 20 از 100 است و تنها یک نقد مثبت برای آن به ثبت رسیده است.

فیلم قدیمی شعبده بازی در اکران مجددش همچنان خوب می فروشد و با نمایش در 1130 سال به 456 هزار دلار فروش دست یافته است. این فیلم کمدی، فانتزی و خانوادگی درواقع محصول سال 1993 است که به خاطر تم و اتمسفرش و نزدیکی به ایام هالووین شاهد اکران مجدد آن هستیم. با احتساب فروش هفته گذشته شعبده بازی در آمریکا و سایر کشورهای دنیا مجموع فروش آن فراتر از 5 میلیون دلار رفته است.

در قرن هفدهم و شب هالووین سه خواهر جادوگر بد ذات نیروی جوانی را از جسم دختری بیرون می کشند تا جوان شوند. اهالی دهکده این سه جادوگر را دار می زنند، اما آن ها اعلام می نمایند که اگر جوانی شمعی در خانه آن ها روشن کند، این سه خواهر باری دیگر به زندگی بازمی گردند. پس از گذشت سال ها دختر و پسری جوان این سه روح خبیث را به زندگی بازمی گردانند و داستان فیلم از اینجا آغاز می گردد.

کابوس قبل از کریسمس به کارگردانی تیم برتون دیگر فیلم قدیمی است که به مناسبت هالووین از 3 هفته پیش دوباره به صورت سه بعدی روی پرده رفته است. این فیلم تنها در آمریکا اکران شده و در هفته پیش 386 هزار دلار فروخته است تا فروش کلی آن طی 17 روز به 2.28 میلیون دلار برسد.

در شهر هالووین، جک، پادشاه کدوتنبل های ترسناک و شوخی ساز محبوب شهر از یکنواختی جشن هالووین خسته می گردد و هنگامی که به طور اتفاقی به شهر کریسمس قدم می گذارد، تصمیم می گیرد کریسمس را با هالووین پیوند بزند و برای این کار بابانوئل را می سارق و خودش را به جای او جا می زند.

این هفته ها بازار اکران مجدد فیلم های قدیمی حسابی داغ است. شرکت هیولاها محصول پیکسار نیز باری دیگر با کیفیت بیشتر به سینماها آمده است و با 232 هزار دلار فروش در 7 روز گذشته و احتساب فروش 3 روز نخست اکران دوباره اش طی 10 روز توانسته در آمریکا 726 هزار دلار بفروشد.

در سرزمین هیولاها برای فراوری انرژی از صدای جیغ بچه ها استفاده می نمایند! هیولاها با ترساندن بچه ها از صدای جیغ آن ها انرژی تهیه نموده و زندگیشان را به جلو می برند. اما پس گذشت مدتی شرکت هیولاها با مشکل تأمین انرژی روبرو می گردد؛ زیرا بچه ها دیگر مثل گذشته نمی ترسند و انرژی لازم فراوری نمی گردد. به همین خاطر سالی و مایک دو شخصیت اصلی داستان مأمور می شوند تا بچه ها بیشتری را بترسانند، اما روزی به دنبال اشتباه آن ها یک کودک وارد دنیای هیولاها می گردد و همه چیز را به هم می ریزد.

فیلم طلسم (Spell) به کارگردانی مارک تاندرای دیگر فیلم تازه وارد به جدول پرفروش ترین های آمریکا است. این فیلم پس از 3 روز نمایش در 369 سالن توانسته 210 هزار دلار بفروشد و رتبه نهم باکس آفیس را به خود اختصاص دهد. در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده است: مردی در منطقه آپالاشیا سقوط می نماید و در اتاق زیرشیروانی یک پیرمرد هودو -هودو عبارت است از رفتارهایی معنوی تحت تأثیر سنت های آفریقایی، نفوذ آمریکایی های بومی و شیوه زندگی مسیحیان اروپا- بیدار می گردد. مرد کوشش می نماید تا خود را از شر طلسم پیرمرد و همسرش راهایی ببخشد و خانواده اش را نجات دهد.

میانگین امتیاز منتقدین طلسم در متاکریتیک 38 از 100 است و هیچ نقد مثبتی برای آن به ثبت نرسیده است! منتقد لس آنجلس تایمز در نقد خود نوشته: شاید این فیلم بر اساس یک داستان ترسناک و فراطبیعی ساخته شده باشد، اما قادر نیست بینندگان عظیمسالش را بترساند.

جهش یافته های جدید باری دیگر به جمع 10 فیلم برتر باکس آفیس بازگشته است. جهش یافته های جدید در هفته های نخست اکرانش در بیش از 2 هزار سالن نمایش داده می شد، اما طی 7 روز گذشته تنها 550 سالن جدیدترین عضو خانواده مردان ایکس را روی پرده برده اند. جهش یافته های جدید در هفته قبل در آمریکا 145 هزار دلار فروخته و مجموع فروش کلی آن با در نظر دریافت فروش دنیای به 44.64 میلیون دلار رسیده است. بوجه جهش یافته های جدید بین 70 تا 80 میلیون دلار اعلام شده است و کمی سخت به نظر می رسد که فیلم جدید استودیو قرن بیستم پیروز به سودآوری و حتی بازگشت سرمایه گردد.

داستان این فیلم درباره 5 نوجوان جهش یافته است که متوجه قدرت های فرابشری خود می شوند و برای پیوستن به تیم ایکس در محلی مخفی گردهم می آیند. اما خیلی زود سایه تاریک گذشته آن ها را فرا می گیرد. این فیلم در کنار بهره گیری از المان های سبک ابرقهرمانی، سعی نموده تم های فیلم های ترسناک نوجوان پسند را هم در خود جای دهد که به نظر در انجام این کار پیروز نبوده است. اغلب منتقدین سکانس های ترسناک فیلم را بی معنی و بد خوانده اند و معتقدند فیلم نمی تواند شخصیت های خود را به درستی رشد دهد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
بیا بازی کنیم

Come Play

13.13.1
سارق صادق

Honest Thief

31.317/13
چنگ با باباعظیم

The War with Grandpa

31.0816.85
انگاشته

Tenet

80.8347.1
مرد خالی

The Empty Man

10.52.3
شعبده بازی

Hocus Pocus

40.45.03
کابوس های پیش از کریسمس

The Nightmare Before Christmas

20.32.2
شرکت هیولاها

Monsters, Inc.

10.70.7
طلسم

Spell

10.20.2
جهش یافته های جدید

The New Mutants

90.144.6

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

خیمه نیوز: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24853

به "فیلم بیا بازی کنیم در هفته هالووین باکس آفیس را تسخیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم بیا بازی کنیم در هفته هالووین باکس آفیس را تسخیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید