قابل اعتمادترین خودروسازان سال 2018

به گزارش شیوا مارکت، وب سایت پدال - شاهین احمدزاده: کانسومر ریپورتز نتایج مربوط به مطالعه سالانه میزان اعتماد خودروها را منتشر نموده و طبق آن بعضی سورپرایزها به چشم می خورند.

قابل اعتمادترین خودروسازان سال 2018

مطالعه امسال داده های بیش از 500 هزار عضو کانسومر ریپورتز برای تخمین اینکه مالک یک خودرو با چه مسائلی باید روبرو شوند را جمع آوری نموده است. این مسائل طیف وسیعی را شامل می گردد و از پیشرانه های توربو گرفته تا سیستم های اطلاعات سرگرمی پیچیده، مسائل گیربکس و… را در بر گرفته است.

این نشریه می گوید مطالعه قابلیت اعتماد امسال توصیه های کانسومر ریپورتز درباره صبر یک یا دو ساله مشتریان برای برطرف بعضی مسائل و عدم خرید خودروهای صفر نسل جدید را تقویت می نماید.

به هرحال در ادامه شما را با قابل اعتمادترین خودروسازان سال 2018 به انتخاب کانسومر ریپورتز آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

10. هیوندای

با امتیاز قابلیت اعتماد متوسط 57، هیوندای رتبه نهم را به خود اختصاص داده است. بنا به گفته کانسومر ریپورتز، غیرقابل اعتمادترین محصول این برند کره ای خودروی آیونیک و قابل اعتمادترین آن ها نیز سانتافه XL بوده است.

مالکان هیوندای توسان درباره پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری توربو و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه شکایت نموده اند و گفته اند این گیربکس تعویض های بد، مسائل کامپیوتری و… دارد. در کل آیونیک هیبرید امتیاز قابلیت اعتماد زیر حد متوسط داشته و مالکان درباره تعویض های بد گیربکس 6 سرعته و مسائل پیشرانه آن انتقاد داشته اند.

رتبه کلی هیوندای در مقایسه با سال پیش تغییر ننموده و در کل 5 محصول آن آنالیز شده اند.

9. مینی

رتبه مینی و هیوندای و البته امتیازات آن ها مشابه بوده اما باید گفت این خودروساز در سال پیش اصلاً رتبه ای نداشته است.

دو خودروی مینی در مطالعه امسال آنالیز شده اند و مدل کوپر کمترین اعتماد را داشته درحالی که کانتری من درست در نقطه مقابل قرار گرفته است. کوپر امتیاز متوسطی داشته درحالی که کانتری من قابلیت اعتماد بالاتر از حد متوسط را نشان داده است.

8. ب ام و

ب ام و در نظرسنجی امسال کانسومر ریپورتز افت سه پله ای داشته است. 7 محصول این خودروساز آلمانی آنالیز شده و امتیاز کلی ب ام و برابر با 58 است. خودروی X1 کمترین میزان اعتماد را داشته درحالی که i3 قابل اعتمادترین محصول این برند در امسال می باشد.

ب ام و X3 بازطراحی شده امتیاز پایین تر از حد متوسطی داشته و مالکان از مسائل سیستم تهویه مطبوع از جمله نشتی مایع خنک کننده گلایه نموده اند.

X1 نیز به خاطر مسائل سیستم تعلیق، ترمز و لرزش های غربیلک فرمان باعث پایین آمدن امتیاز ب ام و شده است.

7. آئودی

آئودی هم به افت سه پله ای روبرو بوده ولی با کسب 60 امتیاز بالاتر از حریف هم وطنش قرار گرفته است. 6 خودروی آئودی در آنالیز امسال شرکت داشته اند و مدل A3 کمترین میزان اعتماد بین هم گروهی های خود را داشته درحالی که آئودی Q5 بیشترین میزان اعتماد را نشان می دهد.

در کل تمامی مدل های آئودی میزان اطمینان و اعتماد مناسبی دارند هرچند امتیاز این برند در مقایسه با سال های پیشین بالا نیست.

6. اینفینیتی

با حضور 4 خودرو در مطالعه قابلیت اطمینان سال 2018، اینفینیتی یک پله بالا آمده و به مقام مشترک پنجم رسیده است. Q50 غیرقابل اعتمادترین خودروی این برند لوکس ژاپنی بوده در حالی با خیال راحت می توان به Q60 اعتماد کرد.

اینفینیتی امتیاز 61 کلی را کسب نموده و هر دو خودروی Q50 سدان و QX60 نیز با بهبود میزان اطمینان روبرو بوده اند.

5. کیا

با همان امتیاز مشابه اینفینیتی، کیا دو رتبه افت نموده است. 8 خودروی این برند کره ای در مطالعه امسال حضور داشته اند و گفته شده مدل کادنزا کمترین میزان اطمینان را داشته است؛ اما مینی ون سدونا قابل اعتمادترین خودروی کیا می باشد.

اگرچه کیا اسپورتیج کاملاً شبیه هیوندای توسان می باشد اما خودروی قابل اعتمادتری است. همین مورد درباره نیرو هیبرید نیز صادق است، خودرویی که میزان اطمینان بالاتر از حد متوسط دارد. کیا استینگر که خودروی سال 2018 اتوگاید شده هم میزان اعتماد متوسطی دارد.

آن چیزی که باعث کاهش میزان اطمینان کادنزا شده وجود مسائلی در حسگرهای ترموستات، سیستم تهویه مطبوع و خنک کننده پیشرانه می باشد.

4. سوبارو

سوبارو با دو پله صعود به رتبه چهارم رسیده و امتیاز متوسط 65 را دارد. 6 خودروی این برند داده های مناسبی را تهیه نموده اند. سوبارو WRX کمترین میزان اطمینان بین محصولات این خودروساز ژاپنی را داشته درحالی که قابل اعتمادترین محصول سوبارو خودروی کراس ترک بوده است.

بنا به گفته کانسومر ریپورتز، ایمپرزای بازطراحی شده مسائلی در سال پیش داشته اما امسال عملکرد بهتر از حد متوسط داشته است. کراس ترک هم بهبود یافته و بسیار بهتر عمل نموده است. WRX به خاطر مسائل گیربکس خود امتیاز پایین تر از حد متوسط به دست آورده است.

3. مزدا

مزدا در مطالعه قابلیت اطمینان سال 2018 کاملاً خوب عمل نموده و با 9 پله صعود به رتبه سوم رسیده است. امتیاز این برند ژاپنی برابر با 69 بوده است. با 6 خودروی تست شده، CX-3 کمترین میزان اطمینان و MX-5 میاتا قابل اعتمادترین محصول این برند بوده است.

به نظر می رسد مزدا مسائل خودروهای CX-9 و MX-5 میاتا را برطرف نموده اما CX-3 هنوز هم از مسائل سیستم تهویه مطبوع رنج می برد.

2. تویوتا

تویوتا امسال رتبه اول را از دست داده است. با حضور 14 خودرو در مطالعه امسال، تویوتا امتیاز متوسط 76 را به دست آورده است. پریوس C قابل اعتمادترین خودروی این برند بوده درحالی که نمی توان به تاکوما زیاد اعتماد کرد. این خودرو همچنان مسائلی در سیستم های یاری راننده و گیربکس دارد.

کمری 2018 نیز اگرچه کمی افت داشته اما بهتر از حد متوسط عمل نموده است. مالکان می گویند سیستم اطلاعات سرگرمی انتیون و تعویض های ناهنجار گیربکس 8 سرعته اتوماتیک کمری جای گلایه و شکایت دارد.

1. لکسس

شاید تویوتا امسال رتبه اول را از دست داده باشد اما حداقل بازوی لوکسش یعنی لکسس عنوان قابل اعتمادترین برند دنیای خودرو را به خود اختصاص داده است.

لکسس که یک رتبه صعود داشته با 6 محصول این مطالعه حضور داشته و 78 امتیاز به دست آورده است. IS کمترین میزان اطمینان و GX هم بیشترین اعتماد را دارند. امسال تمامی محصولات لکسس امتیاز اعتماد متوسط یا بالاتر از حد متوسط داشته اند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: برترین ها
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6705

به "قابل اعتمادترین خودروسازان سال 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابل اعتمادترین خودروسازان سال 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید