قالیباف: تعارض منافع مشکل بازار بورس است، رویکرد آمریکا در قبال ایران عوض نمی گردد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس مجلس بیان این که مسائل بازار سرمایه را به برخورد قضایی نمی توانیم حل کنیم، تاکید نمود: تعارض منافع که در سطوح و لایه های مختلف وجود دارد مانع اصلی حل مسائل بورس است و باید حل گردد.

قالیباف: تعارض منافع مشکل بازار بورس است، رویکرد آمریکا در قبال ایران عوض نمی گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در نشست مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به آنالیز شرایط بازار بورس در نشست روز سه شنبه فراکسیون گفت: به طور کلی بازار بورس خوب باید دو ویژگی؛ قدرت نقدشوندگی و تامین سرمایه بخش های فراوریی را داشته باشد. با آنالیز این دو شاخص در شرایط فعلی بازار، می توان گفت که امروز بازار بورس در جهت درست خود نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار سرمایه، بازار منحصربه فردی برای کشور محسوب می گردد، گفت: این بازار با سه بازار دیگر قابل قیاس نیست، بازار سرمایه به این دلیل منحصربه فرد است که ما باید با استفاده از آن خود را از بانک محوری نجات داده و نبود سرمایه گذاری های خارجی در اقتصاد کشور را از این بخش جبران کنیم.

وی ادامه داد: دشمن اصلی ما آمریکاست، حال رهبر معظم انقلاب بارها فرمونده اند که راه مبارزه با آمریکا تنها کار است و کار است و کار. از این رو باید برای پیشرفت و توسعه کشور کار کنیم. حال دشمن اصلی کار، نظام بروکراسی است که متاسفانه این مسئله همانند یک اسب سرکش شده که در کنترل هیچکس نیست.

قالیباف با اشاره به شفافیت بازار سرمایه در کشور، اضافه نمود: این بازار بسیار شفاف بوده و سیستم بروکراسی در آن وجود ندارد. از طرفی این سوال مطرح می گردد که آیا مسائل بازار بورس را باید با برخورد قضایی حل کنیم؛ هرگز. زیرا در سازوکار درونی بورس برقراری نظم وجود دارد و آنقدر این بازار شفاف است که متخلف را تنبیه می نماید.

رئیس قوه مقننه کشور ادامه داد: نکته قابل تأمل اینکه با شفافیتی که در این بازار وجود دارد، چرا هنوز مسائل این حوزه حل نشده است؟ در پاسخ باید گفت که تعارض منافع که در سطوح و لایه های مختلف وجود دارد.

وی گفت: در دو دهه قبل سهام عدالت یک ذخیره برای انقلاب بود که در مقطع فعلی بخشی از مسائل اقشار ضعیف را برطرف کرد، حال ما در بازار بورس می توانیم سرمایه های آنها را حفظ کنیم که این صدها برابر از یاری های بلاعوض بهتر و بالاتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رویکرد رئیس جمهور منتخب این کشور در قبال ایران اعلام کرد: مطمئن باشید که رویکرد آمریکا در قبال ایران با تغییر رئیس جمهور این کشور عوض نخواهد شد، از این رو برای تغییر رویکرد آمریکا باید نگاهمان در جهت تقویت داخل باشد، امروز این ظرفیت در کشور وجود دارد و قطعاً بدون فراوری قدرت و پیشرفت در حوزه مالی به عنوان اولویت اول، این تغییر امکانپذیر نیست.

راه ساری: سئو، طراحی سایت، طراحی و چاپ گرافیکی و دیجیتالی، طراحی پرتال، طراحی قالب وردپرس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25495

به "قالیباف: تعارض منافع مشکل بازار بورس است، رویکرد آمریکا در قبال ایران عوض نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: تعارض منافع مشکل بازار بورس است، رویکرد آمریکا در قبال ایران عوض نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید