قدمت دو خمره کشف شده در شهر ری به دوره سلجوقیان می رسد ، تکذیب وجود سکه های طلا در خمره های کشف شده

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: بر اساس آنالیز های اولیه به احتمال زیاد، قدمت دو خمره کشف شده در شهر ری به دوران اسلامی (سلجوقیان) باز می شود.

قدمت دو خمره کشف شده در شهر ری به دوره سلجوقیان می رسد ، تکذیب وجود سکه های طلا در خمره های کشف شده

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران، امروز دوشنبه 17 دی 97 با اعلام ین خبر در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به کشف دو خمره تاریخی در شهر ری گفت: این دو خمره تاریخی روز گذشته در حین انجام عملیات ساختمانی در خیابان بابک شهر ری کشف شده است.

او اضافه کرد: روز گذشته در هنگام عملیات ساختمانی در این خیابان، دو خمره و بقایایی از یک اثر تاریخی (که به احتمال خیلی زیاد آب انبار است) مشاهده و کشف شد که عوامل نیروی انتظامی در محل حضور یافته و گزارش این کشف به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران ارائه شد.

بزرگ نیا اضافه کرد: به محض دریافت گزارش نیروی انتظامی، تعدادی از کارشناسان میراث فرهنگی و عوامل یگان حفاظت این اداره کل به محل کشف این دو خمره مراجعه و آنالیز ها برای کشف ابعاد جدید در این خصوص شروع شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اضافه کرد: آنالیز های اولیه نشان می دهد قدمت تاریخی این دو خمره که از آن ها به عنوان محلی برای انباشت و ذخیره مواد غذایی استفاده می شده است، به دوره سلجوقیان باز می گردد.

او خاطر نشان کرد: این دو خمره محلی برای ذخیره مواد غذایی بوده اند و اخبار گوناگون در باره وجود سکه های طلا و اشیای قیمتی در این دو خمره به طور کامل تکذیب می گردد چرا که اصلا چنین چیزی وجود نداشته است.

بزرگ نیا با بیان این که دستور توقف عملیات ساختمانی صادر شده است، توضیح داد: در حال حاضر کارشناسان میراث فرهنگی در حال آنالیز موضوع هستند و ابعاد تازه تری از این دو خمره و سازه تاریخی کشف شده در محل اجرای پروژه به زودی به دست خواهد آمد و به اطلاع علاقه مندان به حوزه میراث فرهنگی می رسد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9955

به "قدمت دو خمره کشف شده در شهر ری به دوره سلجوقیان می رسد ، تکذیب وجود سکه های طلا در خمره های کشف شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدمت دو خمره کشف شده در شهر ری به دوره سلجوقیان می رسد ، تکذیب وجود سکه های طلا در خمره های کشف شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید