قند و شکر فله احتمال آلودگی به ویروس کرونا را دارند؟

به گزارش شیوا مارکت، باشگاه خبرنگاران/ کرونا یکی از پرخطرترین ویروس هایی است که باعث مرگ افراد زیادی به خصوص میانسالان بالای 65 سال، بچه ها و افراد با بیماری های مزمن می گردد. به همین علت رعایت نکات بهداشتی به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا در منزل یا بیرون منزل تاثیر زیادی دارد.

قند و شکر فله احتمال آلودگی به ویروس کرونا را دارند؟

1: باید بلافاصله بعد از ورود به خانه، دست ها و صورت خود را با آب و صابون یا مایع حداقل به مدت نیم دقیقه با دقت بالا بشویید یا ضدعفونی کنید.

2: لباس هایتان را جایی نزدیک در ورودی دربیاورید و با لباس های افرادی که در داخل خانه قرنطینه اند، یک جا نگذارید تا حد امکان آن ها را بشویید یا ضد عفونی کنید.

3: کفش ها را داخل خانه نیاورید یا همان جا دم در با فاصله از کفش های دیگران بگذارید.

4: اگر در طول روز با جوراب جایی راه رفته اید، همان جا دم در جوراب هایتان را در آورید و پا ها و جوراب هایتان را با آب، صابون یا مایع بشویید.

5: تا جایی که می توانید بعد از ورود به خانه یک دوش کوتاه بگیرید و خود را با آب و صابون بشویید.

6: از هر کسی که وارد خانه می گردد، اعم از آشنا و تعمیرکار و ... بدون هیچ تعارفی بخواهید قبل از هر کاری، دست هایش را با آب و صابون یا مایع بشوید یا ضد عفونی کند.

7: به هیچ عنوان با کسی که وارد خانه می گردد دست ندهید و اگر دست دادید، به سرعت هر دو دست هایتان را بشویید.

8: خرید از جا های شلوغ را به طور کامل متوقف کنید. وسایلی که از بیرون می خرید ممکن است دارای آلودگی ویروسی باشند. بنابراین:

کیسه های نایلونی خرید را همان دم در خانه، خالی کنید و دور بیندازید.

وسایل درون کیسه ها را همان ابتدای ورود به خانه، تا حد امکان ضد عفونی کنید. برای مثال اگر یک بسته شکلات خریده اید، یا بدنه بسته را ضد عفونی کنید یا شکلات را درون ظرفی خالی نموده و بسته اش را دور بیندازید. (یادتان باشد بطری شیر، ظرف ماست، پک ماکارونی و ... در معرض آلودگی اند و ممکن است با دست خودتان یخچال یا قفسه های خانه تان را آلوده کنید. ضدعفونی بسته ها یادتان نرود).

تا جایی که برایتان میسر است، اقلام غیر قابل شست و شو را نخرید، مثل قند و شکر فله، مرباجات باز، شیرینی، گل و .... اقلام بسته بندی شده را هم حتماً از جا ها و برند های مجوز دار بخرید هر چند که مجدد احتمال آلودگی هست.

از بیرون غذا سفارش ندهید و مواد غذایی را تا حد امکان به صورت پخته یا کاملاً پخته مصرف کنید.

میوه ها و سبزی ها را با مواد ضدعفونی کننده بشویید. اگر مواد مخصوص ضدعفونی کننده میوه و سبزی نداشتید، آن ها را با کمی مایع ظرفشویی و نمک شست و شو دهید. هر چند ممکن است مایع ظرفشویی گزینه مناسبی برای شستن میوه ها و سبزی ها نباشد، ولی در شرایط اضطرار، بهترین گزینه ممکن برای از بین بردن ویروس های احتمالی روی آنهاست.

9: وسایلی که از بیرون خانه می خرید را اگر قابل ضدعفونی اند ضد عفونی کنید و اگر نیستند، بعد از لمس شان، دستان تان را ضد عفونی کنید و آن ها را در جایی مانند داخل کیسه نایلونی، دور از دسترس قرار دهید، مانند نامه، قبوض، محتویات خرید اینترنتی و ....

10: وسایل داخل جیب تان را نباید فراموش کنید. مثل موبایل، ریموت، کلید، تسبیح، کارت بانکی، پول، تقویم، کاغذ، شانه، اتوماتیک و .... ممکن است همه مسائل گفته شده را کاملا رعایت کنید، ولی حواس تان نباشد و بعد از ورود به خانه موبایل تان را از جیب تان در بیاورید و آلودگی را از موبایل به دست ها و سپس به سایر افراد یا بخش های خانه منتقل کنید.

11: اگر پنجره خانه تان در طبقه همکف و کنار کوچه است و رهگذران از کنارش می گذرند، به هیچ عنوان بازش نکنید.

12: مراقب باشید حیوانات وارد خانه تان نشوند. اگر بالکن تان محل تردد حیوانات - مانند کبوتر و گربه - هست، مواد غذایی را آنجا نگذارید یا بلافاصله بعد از آوردن به داخل خانه، بشویید و ضد عفونی کنید.

13: با تمام این شرایط، ممکن است درصدی خطا باعث ورود آلودگی به خانه گردد؛ بنابراین در خانه نیز سطوح پر تماس مانند دستگیره درها، پنجره ها، کمد ها، کابینت ها، یخچال و فریزر، کنترل تلویزیون، اوپن آشپزخانه، میز غذاخوری، سینک ظرفشویی، گوشی و دکمه های آیفون، دکمه های لباسشویی و ظرفشویی و مایکروفر، دسته های مبل و جایگاه، میز تحریر، میز آرایش، رایانه، شیرآلات، گوشی و دکمه های تلفن، اسباب بازی ها و ... (و خود ظرفی که مایع ضدعفونی کننده درون آن است) را مرتباً ضد عفونی کنید و البته دست هایتان را در خانه به طور منظم با آب و صابون بشویید و به صورت تان نزنید.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: همگردی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17594

به "قند و شکر فله احتمال آلودگی به ویروس کرونا را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قند و شکر فله احتمال آلودگی به ویروس کرونا را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید