لبنان، مشاور عون: پیامدهای قانون قیصر برای کل منطقه خواهد بود، روابط با سوریه را ادامه می دهیم

به گزارش شیوا مارکت، مشاور رئیس جمهور لبنان تأکید کرد که پیامدهای قانون قیصر آمریکا علیه سوریه کل منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد و بیروت روابط خود با دمشق را ادامه خواهد داد.

لبنان، مشاور عون: پیامدهای قانون قیصر برای کل منطقه خواهد بود، روابط با سوریه را ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ،سلیم جریصاتی مشاور میشل عون رئیس جمهور لبنان در گفتگو با المیادین درباره تأثیرات قانون قیصر آمریکا علیه سوریه و راه های مقابله با آن گفت: این قانون لبنان و اردن و عراق را به شکل مستقیم مورد هدف قرار نمی دهد؛ اما پیامدهای آن قطعاً در سطح منطقه گسترش خواهد یافت.

سلیم جریصاتی ادامه داد: پیامدهای این قانون برای منطقه بسیار بیشتر از آن چیزی است که مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا بیان کرده است و تنها شامل فشار مالی نیست و محدودیت ها و فشارهای سیاسی را نیز شامل می شود.

جریصاتی شرح داد: این قانون لبنان و عراق و اردن را مستقیماً هدف نگرفته٬ اما پیامدهای سیاسی و مالی آن در زمینه های مختلف متوجه این کشورها خواهد بود.

وی در خصوص این که آیا تماس هایی با طرف سوری برای مقابله با این محاصره حاصل شده، گفت که هماهنگی میان لبنان و سوریه چه در سطح اطلاعاتی و چه نظامی یا دیپلماتیک تا این لحظه همچنان برقرار و پایدار بوده است و سفرای دو کشور درباره قانون قیصر و پیامدهای آن با یکدیگر صحبت می کنند.

مشاور میشل عون افزود که لبنان به شکل گسترده ای به بازسازی در سوریه تکیه کرده و تأثیرات قانون قیصر بر ماندن یا عدم ابقای شعبه های بانکی لبنان در سوریه پیامدهای مالی و بانکی زیادی برای بیروت خواهد داشت.

وی در زمینه چگونگی مقابله با این پیامدها پس از اجرای قانون آمریکایی مذکور علیه سوریه گفت: هنوز در مرحله آزمایش پیامدهای این قانون در زمینه سیاسی و امنیتی هستیم و مذاکرات میدانی ما در این خصوص به ویژه جلوگیری از تأثیرات آن بر لبنان همچنان ادامه دارد.

پس از سفر اخیر هیئت عراقی به لبنان و صحبت درباره مبادلات تجاری میان دو کشور٬ سؤالاتی در خصوص این که این مبادلات بدون عبور از دروازه سوریه ممکن نیست و ممکن است قانون مذکور بهانه ای برای اعمال تحریم هایی بر لبنان و عراق باشد، مطرح شد.

kheimehnews.ir: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21620

به "لبنان، مشاور عون: پیامدهای قانون قیصر برای کل منطقه خواهد بود، روابط با سوریه را ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، مشاور عون: پیامدهای قانون قیصر برای کل منطقه خواهد بود، روابط با سوریه را ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید