محدودیت جدید برای هواوی، ممنوعیت از داشتن کارت حافظه

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، به نظر می رسد اوضاع برای شرکت هواوی هر روز وخیم تر می گردد. در آخرین موج تحریم های آمریکا، این شرکت از عضویت در انجمن اس دی (SD Association) منع شده است. این گروه تجاری مسئولیت معین استاندارد کارت های SD و میکرو SD را برعهده دارد.

محدودیت جدید برای هواوی، ممنوعیت از داشتن کارت حافظه

طبق اطلاعات موجود در وب سایت انجمن اس دی، اعضای آن در حوزه طراحی، توسعه یا فراوری محصولاتی فعالیت می نمایند که استانداردهای اس دی را به کار می برند. این محصولات شامل تلفن های هوشمند و دستگاه های مشابهی هستند که از کارت های حافظه اس دی و میکرواس دی پشتیبانی می نمایند. از سوی دیگر شرکت هایی که در فهرست اعضای انجمن اس دی نیستند نمی توانند به طور رسمی دستگاه های مجهز به کارت حافظه اس دی یا میکرواس دی را فراوری نمایند و بفروشند.

این تغییر در وضعیت هواوی بدان معناست که شرکت مذکور نمی تواند با استفاده از برند رسمی SDA محصولات خود را عرضه کند. همچنین از این پس هواوی از دخالت در معین استانداردها منع خواهد شد.

انجمن اس دی نیز تأیید نموده که در راستای همخوانی با تحریم های وزارت بازرگانی آمریکا عضویت هواوی را لغو نموده است. هفته گذشته وزارت بازرگانی آمریکا هواوی و 70 شرکت زیرمجموعه آن را در فهرست سیاه خود قرار داد.

این درحالی است که هواوی اعلام نموده در حال حاضر مشتریانش همچنان می توانند از کارت های اس دی و میکرواس دی در محصولات این شرکت استفاده نمایند.

هنوز معین نیست این اقدام چه تأثیری روی دستگاه ها و موبایل های آینده این شرکت خواهد داشت. اما باید در نظر داشت که هواوی میخواهد با استفاده از کارت های حافظه نانو ساخت خود، فرمت کارت های اس دی و میکرو اس دی را کنار بگذارد.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6262

به "محدودیت جدید برای هواوی، ممنوعیت از داشتن کارت حافظه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت جدید برای هواوی، ممنوعیت از داشتن کارت حافظه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید