محقق آمریکایی: تاریخ غفلت ترامپ نسبت به ویروس مرگبار کرونا را ضبط خواهد نمود

به گزارش شیوا مارکت، رئیس یک مؤسسه تحقیقاتی آمریکایی به شدت از عملکرد دونالد ترامپ در مدیریت برخورد و مقابله با ویروس مرگبار کرونا انتقاد کرد.

محقق آمریکایی: تاریخ غفلت ترامپ نسبت به ویروس مرگبار کرونا را ضبط خواهد نمود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، براد بانون رئیس مؤسسه تحقیقاتی ارتباطات بانون در مطلبی ضمن انتقاد شدید از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه گسترش ویروس کرونا نوشت: تاریخ این حقیقت را ثبت و ضبط خواهد نمود که دونالد ترامپ در شرایطی که ویروس مرگبار کرونا، ایالات متحده را زمین گیر نموده، خواب بوده و در غفلت عمیقی به سر می برده است. تنها می توانیم امیدوار باشیم که رئیس جمهور بعدی بتواند کشور و مردم آمریکا را به راستا درست بازگرداند.

بر اساس این گزارش، ترامپ در یک کمپین انتخاباتی در روز 28 فوریه در کارولینای جنوبی مدعی شد که دموکرات ها ویروس کرونا را سیاسی نموده اند و شیوع گسترده این ویروس، دروغ بی پایه و اساس جدید آن ها است.

ترامپ 22 ژانویه نیز گفته بود که ما به طور کامل شرایط را تحت کنترل داریم. از آن موقع تا به امروز هزاران آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بعضی نیز جان خود را از دست داده اند. اقتصاد آمریکا نیز در معرض خطر فروپاشی واقع شده است.

ترامپ خاتمه در برابر فشار های داخلی تسلیم شد و روز آدینه 13 مارس حالت فوق العاده ملی اعلام نموده است. رئیس جمهور آمریکا باید یک رهبر بین المللی و ملی باشد، ولی بیانیه ترامپ پس از اقدامات قاطعی بود که از سوی نخست وزیران و فرمانداران ایالات آمریکا اتخاذ شد، کسانی که به مراتب از ترامپ برای مقابله با این بحران فعالانه تر عمل کردند.

12 مارس یعنی پنجشنبه گذشته سالگرد سخنرانی مهم فرانکلین روزولت در سال 1933 بود. در آن موقع مردم آمریکا به شدت سرخورده و ناامید بودند، بانک ها تعطیل شدند و میلیون ها آمریکایی قادر به دسترسی به پس انداز های خود نبودند. سخنرانی آن شب روزولت موجب آرامش ملت نگران آمریکا شد.

چهارشنبه شب گذشته نیز دونالد ترامپ یک سخنرانی تلویزیونی انجام داد و این سخنان تازه آمریکایی ها را نگران تر کرد. روز بعد از سخنرانی ترامپ بازار وال استریت با بیشترین افت تاریخی خود از سقوط 1987 روبرو شد.

این در حالی است که سخنرانی جو بایدن در روز چهارشنبه خطاب به مردم آمریکا چیزی بود که ترامپ نتوانست آن را انجام دهد. بایدن خونسرد و آرام بود، ولی ترامپ در سخنرانی اش به شدت عصبی و نگران بود. سخنرانی بایدن سرشار از اطمینان و آرامش بود. او به آمریکایی ها این مسئله را یادآوری کرد که ایالات متحده یک کشور عظیم است.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17403

به "محقق آمریکایی: تاریخ غفلت ترامپ نسبت به ویروس مرگبار کرونا را ضبط خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محقق آمریکایی: تاریخ غفلت ترامپ نسبت به ویروس مرگبار کرونا را ضبط خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید