مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- پیامک های مزاحم تبلیغاتی مدت هاست به تلفن همراه مشترکان ارسال می گردد و آن ها را کلافه نموده است. اواخر سال گذشته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور با اخذ تصمیمات جدید در این حوزه، پروژه مسدودسازی این پیامک ها را کلید زد و حدود 127هزار خط شخصی را به دلیل مزاحمت پیامکی قطع کرد.

مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی

به گزارش خبرنگاران، در سالی که گذشت مسئله پیامک های مزاحم از هر زمان دیگری بیشتر مردم را کلافه کرد و پیگیری آن توسط نهاد مسئول نیز شکل جدی تری به خود گرفت. در سال گذشته حتی رئیس جمهوری هم از این مسئله شاکی بود و ابراز نارضایتی کرد و وزیر ارتباطات نیز بارها در توئیتر خود گزارشی از عملکرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در مورد مقابله با این مزاحمت ارائه داد.

سازمان تنظیم مقررات علاوه بر اقداماتی که پیوسته در این خصوص انجام می داد، در یکی دو ماه پایانی سال 97 با تشدید اقدامات و مقررات گذاری در این بخش، توانست ساماندهی بهتری را انجام دهد.

اولین فاز برخورد با این پیامک های تبلیغاتی مزاحم، تقریبا دو سال قبل در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرحله اجرا درآمد. طراحی و راه اندازی سامانه 195 اولین قدم برای مقابله با این مسئله بود. مدتی از این اقدامات گذشت اما نتیجه هنوز هم آن قدر ثمربخش نبود که صدای اعتراض مردم به این اتفاق کمتر گردد.

به همین منظور فازهای بعدی مقابله با این تخلف شکل جدی تری به خودش گرفت. سازمان تنظیم مقررات از مردم خواست شماره هایی که از آن پیامک مزاحم دریافت می نمایند را به سرشماره 195 بفرستند یا آن را در سامانه 195 گزارش نمایند.

این اقدام در کنار دیگر اقدامات سازمان تنظیم مقررات موجب شد، تعداد سیم کارت های مسدود شده از سوی این سازمان در حال حاضر به عدد 127هزار نزدیک گردد.

علمی **9207**1485

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5932

به "مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسدودسازی حدود 127هزار خط شخصی برای مزاحمت پیامکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید