فارس من، سرانجام خوش برای خواسته زائران اربعین، پول اینترنت آزاد بازگردانده می گردد

به گزارش شیوا مارکت، تعدادی از زائران به دلیل آنکه از اینترنت بدون بسته ویژه اربعین استفاده نموده بودند متحمل هزینه های بالایی شده بودند که این موضوع پیگیری شد.

فارس من، سرانجام خوش برای خواسته زائران اربعین، پول اینترنت آزاد بازگردانده می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، در هفته ای که گذشت یکی از موضوعات مهم در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مربوط به مسئله ای بود که برای زائران اربعین حسینی به وجود آمده بود، تعدادی از این زائران به دلیل آنکه از اینترنت بدون بسته ویژه اربعین استفاده نموده بودند متحمل هزینه های بالایی شده بودند.

همچنین تعداد زیادی از مخاطبان نیز در سامانه فارس منبه این موضوع اشاره نموده و از وزارت ارتباطات درخواست آنالیز هزینه های ثبت شده اینترنت در عراق توسط دو اپراتور همراه اول و ایرانسل را داشتند.

یک روز پس از برگزاری مراسم اربعین حسینی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتر از سهامداران 2 اپراتور خواست تا هزینه هایی که برای اینترنت به صورت آزاد متقبل شدند را در بسته اینترنتی ویژه اربعین محاسبه نمایند.

طی تحقیقات به عمل آمده، همراه اول با برگزاری جلسه تصمیم گیری کرد و ایرانسل نیز پس از برگزاری جلسه هیأت مدیران تصمیم خود را درباره محاسبه هزینه اینترنت بیان کرد.

پیگیری خبرنگار از 2 اپراتور تلفن همراه

به دنبال انتشار این پست، خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، ماجرا را از همراه اول و ایرانسل پیگیر شد، طی تحقیقات به عمل آمده، همراه اول با برگزاری جلسه هیئت مدیره برای این دستور تصمیم گیری کرد و ایرانسل نیز پس از برگزاری جلسه هیئت مدیران تصمیم خود را درباره محاسبه هزینه اینترنت بیان کرد.

همچنین حجت نیکی ملکی رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با توجه به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام سهامدار 19 درصدی مخابرات است، در این باره در توئیتر نوشت:

اطلاعیه همراه اول درباره تعرفه های آزاد اینترنت

صبح دیروز روابط عمومی همراه اول در اطلاعیه ای بیان کرد:اساساً هزینه های رومینگ بر اساس نرخ اعلامی توسط اپراتورهای کشور میزبان معین می شود و در ارائه خدمت رومینگ به زائرین اربعین حسینی (ع) نیز بنای این اپراتور، ارائه خدمات رومینگ به قیمت تمام شده بوده و هزینه های مصرف تنها با لحاظ بهای لینک های بین المللی و هزینه های ارزی پرداختی به اپراتورهای کشور میزبان محاسبه شده است.

بر اساس این اطلاعیه، ما به التفاوت نرخ مصرف آزاد اینترنت و بسته های رومینگ به شکل بستانکاری در قبوض مشترکان دائمی و اعمال شارژ در حساب مشترکان اعتباری، منظور می شود.

محاسبه اینترنت زائران در قالب بسته

ایرانسل نیز با صدور اطلاعیه ای محاسبه اینترنت زائران اربعین در بسته ویژه این مناسبت اطلاع داد و بیان کرد: با خاتمه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) و با توجه به استقبال 1.7 میلیون مشترک ایرانسل از خدمات رومینگ بزرگترین اپراتور دیتای ایران که نسبت به سال گذشته 78 درصد افزایش یافته است، ایرانسل بیان کرد که مصرف اینترنت با تعرفه آزاد مشترکان این اپراتور در ایام اربعین در کشور عراق، به صورت بسته های رومینگ محاسبه شده و مازاد پرداختی به صورت بستانکاری در قبض مشترکان دائمی و اعمال شارژ در حساب مشترکان اعتباری منظور خواهد شد.

واکنش زائران به پیغامک اپراتورها

به دنبال انتشار این خبر زائرانی که برای حضور در مراسم اربعین حسینی در این مراسم حضور پیدا نموده بودند و اینترنت تلفن همراه شان به صورت آزاد محاسبه شده بود با انتشار عکس پیغامک های اپراتورها از اجرایی شدن این طرح اطلاع دادند.

خاتمه خدمات ارزش افزوده و کلاهبرداری

وزیر ارتباطات هم در پاسخ به پیغام های مردم برای پیگیری این موضوع در توئیتر نوشت: این پول 26 میلیاردی اربعین بود اما وقتی پول کلاهبرداری های صورت گرفته در ارزش افزوده که بدون اطلاع مردم بوده و به آنها باز شود زیباتری خواهند داشت.

البته محاسبه هزینه اینترنت آزاد زائران تنها یکی از مسائل زائران بود که با پیگیری های صورت گرفته معین شد، مبالغ به صورت بستانکار در حساب مردم قرار می گیرد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12711

به "فارس من، سرانجام خوش برای خواسته زائران اربعین، پول اینترنت آزاد بازگردانده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، سرانجام خوش برای خواسته زائران اربعین، پول اینترنت آزاد بازگردانده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید