معتمدی: علوم شناختی دانشگاه را به نسل 3 علمی و آموزشی می رساند

به گزارش شیوا مارکت، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: معتقدم رشته علوم شناختی می تواند در حوزه توسعه زیرساخت های علم و فناوری به عنوان یک جهش اطلاعات نقش آفرینی کند در واقع یکی از مسیرهای رسیدن به دانشگاه نسل 3 و4 گسترش همین رشته است.

معتمدی: علوم شناختی دانشگاه را به نسل 3 علمی و آموزشی می رساند

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به اهمیت رشته علوم شناختی در افزایش رشد علمی کشور گفت: علوم شناختی از علوم جدیدی بوده که به ارتباط با مغز انسان معطوف است که باید به این رشته توجه زیادی کرد چراکه در آینده نیازمند آن خواهیم بود.

باید برای ترویج علوم شناختی فعالیت متمرکز داشت

وی اضافه نمود: علوم شناختی یک علم است که با روش ها و معیارهای علمی سر و کار دارد و این رشته با استقبال جامعه دانشگاهی همراه بوده است که باید به طور متمرکز بر روی گسترش و ترویج این علم فعالیت انجام گردد.

رسیدن به دانشگاه نسل 3 با گسترش علوم شناختی

معتمدی توضیح داد: معتقدم رشته علوم شناختی می تواند در حوزه توسعه زیرساخت های علم و فناوری به عنوان یک جهش اطلاعات نقش آفرینی کند در واقع یکی از مسیرهای رسیدن به دانشگاه نسل سوم گسترش همین رشته است.

دستاوردهای ممتاز علوم شناختی

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: اگر علوم شناختی در مراکز علمی ترویج پیدا کند دستاوردهای بسیار ممتاز و خوبی را به همراه می آورد، از طرفی باید بگویم علوم شناختی میان دانشگاه های علوم پزشکی، صنعتی و علوم انسانی ارتباط معنادار ایجاد می نماید و در واقع رابطه تکنولوژی و انسان را مورد تحقیق و آنالیز قرار می دهد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11538

به "معتمدی: علوم شناختی دانشگاه را به نسل 3 علمی و آموزشی می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معتمدی: علوم شناختی دانشگاه را به نسل 3 علمی و آموزشی می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید