مقاله: قوانین بازسازی ساختمان چه هستند؟

به گزارش شیوا مارکت، این موارد و موارد تعمیراتی که انجام آنها منجر به تغییر نقشه و معماری ساختمان نمی شوند، احتیاجی به اخذ مجوز از شهرداری ندارند.

مقاله: قوانین بازسازی ساختمان چه هستند؟

طبق قوانین بازسازی ساختمان، اجرای عملیات برای این موارد احتیاجمند اخذ مجوز است و در صورت عدم رعایت آنها شما تخلف نموده اید. در این حالت یا مجبور به پرداخت جریمه نقدی می شوید و یا حق تملک ساختمان از شما گرفته می گردد.

ضمناً در قوانین بازسازی ساختمان آمده که برای تخریب و یا نوسازی یک ملک باید در ابتدا با مهندس ناظر مشورت گردد و سپس بعد از آن اقدام به اخذ پروانه کنید. در انتهای کار هم احتیاج به امضای مهندس ناظر دارید.

با توجه به قوانین موجود برای بازسازی ساختمان قدیمی، مواردی هم وجود دارند که انجام شان احتیاج به اخذ مجوز رسمی از شهرداری دارد. بعضی از این کارها عبارتند از:

اول از همه اشاره به این نکته لازم است که تمامی عملیات های مربوط به بازسازی خانه و نوسازی آن احتیاجی به اخذ مجوز رسمی از شهرداری ندارند. بعضی از این عملیات عبارتند از:

قابل ذکر است که طبق بند 24 از ماده 55 قانون شهرداری، برای تمامی ساختمان هایی که در شهر ساخته شده اند، می بایست پروانه ساخت صادر گردد.

منبع مقاله: قوانین بازسازی ساختمان چه هستند؟

انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23814

به "مقاله: قوانین بازسازی ساختمان چه هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: قوانین بازسازی ساختمان چه هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید