ملی پوشان ایران برابر آلمان به برتری رسیدند، تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها دهم شد

به گزارش شیوا مارکت، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدارش در لیگ ملت های والیبال 2018 به مصاف آلمان رفت و 3 بر 2 به برتری رسید.

ملی پوشان ایران برابر آلمان به برتری رسیدند، تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها دهم شد

به گزارش ایسنا، در ادامه دیدار های روز انتهای هفته پنجم لیگ ملت های والیبال 2018 تیم ملی ایران که شانسی برای صعود به دور نهایی نداشت از ساعت 19 در سالن آزادی تهران به مصاف آلمان رفت.

همچنین مسعود سلطانی فر وزیر ورزش، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، محمدرضاداورزنی و فریبا محمدیان معونان وزیر ورزش نیز مهمانان ویژه این دیدار بودند.

در این دیدار برای ایران سعید معروف، میلاد عبادی پور، علی شفیعی، سامان فائزی، مرتضی شریفی و صابر کاظمی به زمین رفتند و آلمان با ترکیب فروم، هیرش، ریشرت، باکسپولر، کریک و زیمرمن به مصاف ایران رفت.

شاگردان کولاکویچ که پس از دو برد روحیه بخش برابر کره جنوبی و بلغارستان گام به این دیدار گذاشته بودند پیروز شدند ست های بازی را با امتیاز های 25-20، 23-25، 25-22، 22-25 و 15-11 به انتها برسانند تا با کسب هفتمین پیروزیش با 21 امتیاز به جایگاهی بهتر از دهمی دست پیدا نکند.

در سوی مقابل آلمان با کسب یک امتباز از این بازی با هفت برد 23 امتیازی شد و جایگاهش در رده نهم را تثبیت کرد.

با توجه به صعود تنها شش تیم به دور نهایی تیم ملی ایران با ایستادن در رده دهم به کارش در لیگ ملت های والیبال 2018 انتها داد و تیم های فرانسه(میزبان دور نهایی)، روسیه، برزیل، آمریکا، لهستان و صربستان باید از سیزدهم تا هفدهم تیر برای کسب عنوان قهرمانی به رقابت بپردازند.

ست نخست؛ 25-20 ایران

تیم ملی والیبال ایران که با همان ترکیب روز گذشته برابر بلغارستان گام به این بازی گذاشته بود در میان تشویق های پر شور 8000 تماشاگر حاضر در سالن توانست در ابتدا سه امتیاز متوالی بگیرد. بازی بی نقص بازیکنان ایران امان آلمانی ها را بریده بود و دو تیم در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران وارد نخستین زمان استراحت فنی شدند. پس از این وقفه حریف با روی آوردن به سرویس های ریسکی و استفاده از توپ های برگشتی پیروز شد فاصله را به دو امتیاز کاهش دهد تا کولاکوویچ در امتیاز 10 بر 8 زمان استراحت بگیرد و با دو دفاع روی تور بازی 13 بر 9 به سود ایران شد. فزونی چهار امتیازی ایران تا زمان دوم استراحت فنی ادامه یافت.

شاگردان جیانی که مبهوت جو سنگین سالن آزادی بودند توان کاهش فاصله را نداشتند و در حالیکه بازی 17 بر 13 شد جیانی زمان استراحت گرفت.

هر چه به اواخر ست نخست نزدیک می شدیم فزونی تیمی ایران به حریف بیشتر مشهود می شد و با سرویس هدفدار معروف و بازگشت توپ به زمین ایران نتیجه 21 بر 16 شد تا جیانی که برای عملکرد بهتر در دریافت دومین زمان استراحتش را نیز بگیرد اما بازهم ایران بود که اختلاف را به شش امتیاز افزایش داد.

در انتها نیز شاگردان کولاکوویچ پیروز شدند ست نخست را با نتیجه 25 بر20 به سود ایران تمام شد.

ست دوم؛ 23-25 آلمان

در این ست بازهم در میان تشویق های کر کننده هواداران در سالن آزادی ایران توانست نخستین امتیاز را کسب کند اما بالاخره شاگردان جیانی توانستند برای نخستین بار و با یک دفاع روی تور 2 بر 1 از ایران پیش بیفتند. در حالیکه ایران در ست نخست 9 امتیاز از اشتباهات حریف گرفته بود اما در ست دوم بازیکنان آلمان با کاهش اشتباهاتشان و عملکرد کاملا پیروز در دفاع روی تور 4 بر 2 جلو افتادند. بازیکنان آلمان که گویا تازه خود را با جو سنگین آزادی وفق داده بودند فزونی دو امتیازی را تا نتیجه 8 بر 6 حفظ کردند و حتی پس از زمان استراحت فنی در یک رالی دیدنی فاصله را بیشتر هم کردند.

در حالیکه آلمان در حمله بسیار آمار پیروز داشت، عبادی پور به خط سرویس زد و با زدن سه سرویس پرقدرت و بی نقص ایران را 11 بر 10 از مهمان پیش انداخت تا جیانی اولین زمان استراحتش را بگیرد.

هرچند ایران در دومین زمان استراحت فنی 16 بر 14 پیش بود اما بازیکنان آلمان با استفاده از اشتباهات ایران بازی را به تساوی کشاندند. با نزدیک شدن به لحظات حساس و انتهای ست دوم شاگردان جیانی پیروز شدند با شناسایی مهاجمان ایران نتیجه را 20 بر 18 به سودشان تغییر دهند.

فزونی مهمان زیاد دوام نداشت و ایران با آبشار شفیعی در توپ برگشتی بازی را در امتیاز 20 به تساوی کشاند اما آلمان ها که نمی خواستند به این راحتی نبرد برای کسب عنوان نهم را به ایران ببازند با اشتباه مهاجم ایران در فرستادن توپ به بیرون بازهم 22 بر 20 پیش افتادند تا در آستانه برد در ست قرار گیرند و حتی سرویس دیدنی کاظمی و ویدئو چک نیز نتوانست ایران را به امتیازات آلمان برساند. در انتها نیز آلمان پیروز شد در ست دوم با نتیجه 25 بر 23 به پیروزی برسد تا در مجموع حساب کار یک بر یک شود.

ست سوم؛ 25-22 ایران

همانند دو ست گذشته ایران پیروز شد اولین امتیاز بازی را بگیرد و با اشتباه جیانی در درخواست ویدئو چک ایران دو بر صفر پیش افتاد. در ادامه معروف با تک دفاعی بی نقص ایران را 7 بر 3 پیش انداخت و در حالی که تماشاگران سر از پا نمی شناختند دو تیم در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران وارد زمان استراحت فنی اول شدند و پس از این وقفه باز هم با جاخالی حریف که به بیرون رفت اختلاف به شش امتیاز افزایش یافت.

در اواسط ست دوم در یک رالی طولانی و پس از توپ گیری فوق العاده معروف در چند رفت و برگشت حساب کار 11 بر 5 به سود ایران شد.

بازیکنان ایران که می دانستند در صورت باخت در دو ست به آلمان نمی توانند به رده نهم صعود کنند دست به آب و آتش زدند با عملکرد پیروز شریفی در حمله و مجرد در دفاع روی تور 15 بر 8 پیش افتادند تا در آستانه پیروزی در این ست قرار گیرند.

شاگردان جیانی که اسیر تشویق های بی امان تماشاگران شده بودند تا اوخر ست دوم نتوانستند به ایران نزدیک شوند تا بازی با نتیجه 19 بر 14 در جریان باشد. پس از آنکه آلمان دو امتیاز متوالی گرفت کولاکوویچ زمان استراحت درخواست کرد. با روی آوردن آلمان به سرویس های ریسکی درصد اشتباهاتشان نیز بیشتر شد اما با ضعف مهاجمان ایران در حمله حریف فاصله را کاهش داد و کولاکووبچ مجبور شد دو زمام استراحت بگیرد اما در انتها ایران با پیروزی 25 بر 22 در ست سوم در مجموع دو بر یک از مهمانش پیش افتاد.

والیبالیست های ایران در دو بازی قبلی در تهران به ترتیب برابر کره جنوبی و بلغارستات به پیروزی رسیده بودند.

همچنین در حساسترین بازی و برای تعیین تیم نخست از ساعت 20 روسیه رو در روی فرانسه قرار می گیرد و در آخرین دیدار هم که از ساعت 23 آغاز می شود دو تیم ایتالیا و آمریکا در دیداری تشریفاتی به مصاف هم می روند.

ست چهارم؛ 22-25 آلمان

کولاکوویچ و شاگردانش که می دانستند برای ایستادن در رده نهم محکوم به پیروزی در این ست هستند اولین امتیاز را دریافتد اما آلمان که تنها راه غلبه بر ایران را در زدن سرویس های ریسکی می دید نتیجه را دو بر یک به سودش تغییر داد. فزونی شاگردان جیانی زیاد طول نکشید و بازی در امتیاز شش مساوی شد. با شناسایی مهاجمان ایران، حریف که تنها به یک ست دیگر برای تثبیت جایگاه نهم نیاز داشت 10 بر 8 پیش افتاد اما با جاخالی معروف و توپ گیری در انتهای زمین بازهم بازی در امتیاز 13 به تساوی رسید.

در زمان استراحت فنی دوم شاگردان جیانی توانستند فاصله را به دو امتیاز افزایش دهند. بلافاصله پس از آنکه نتیجه 17 بر 14 به سود آلمان شد کولاکوویچ زمان استراحت گرفت. پس از این وقفه، با حمایت پرشور هواداران و زدن سرویس های ریسکی ایران سه امتیاز پشت سر هم گرفت و بازی را در امتیاز 18 به تساوی کشاند تا این بار جیانی زمان استراحت بگیرد.

این بار نوبت آلمان بود که پس از زمان استراحت دو امتیاز بگیرد تا در لحظات حساس انتهای 20 بر 18 جلو بیفتد تا کولاکوویچ زمان استراحت بگیرد اما پس از بازگشت به زمین آلمان فاصله را به سه امتیاز افزایش داد. تماشاگران ایرانی هر چه در توان داشتند گذاشتند و با دریافت های انتهای زمین اختلاف در امتیاز 23 بر 22 به حداقل کاهش یابد اما سرویس های ریسکی حریف جواب داد تا آلمان ضمن پیروزی 25 بر 22 حساب کار را دو بر دو کند و همچنین جایگاهش در رده نهم را حتی در صورت شکست برابر ایران تثبیت کند.

ست پنجم؛ 15-11 ایران

با توجه به قطعی شدن قرار دریافت ایران در جایگاه دهم به دلیل باخت در دو ست به آلمان بازیکنان ایران دیگر استرس ست های قبل را نداشتند و پیروز شدند در همان ابتدا با سرویس های کم اشتباه و پیروزیت در حمله 4 بر 2 پیش افتد. تماشاگران که همگی ایستاده بازی را تماشا می کردند با سوت هایشان کار رابرای حریف بسیار سخت کردند تا ایران با استفاده از توپ های برگشتی فاصله سه امتیازی ایجاد کند و دو تیم در امتیاز 8 بر 5 جایشان را عوض کنند. مس از بازگشت به زمین المان که با تثبیت جایگاهش در رده نهم زیاد به آب و آتش نمی زد 10 بر 6 عقب افتاد تا ایران در آستانه کسب سومین پیروزی متوالیش در هفته انتهای قرار بگیرد. در حالیکه کم مانده بود در غفلت بازیکنات ایران حریف سخت کوش فاصله را به حداقل برساند ایران با دفاع روی تو 13 بر 9 پیش افتاد و در انتها این ایران بود که پیروز شد در ست پنجم با نتیجه 15 بر 11 به پیروزی برسد تا در مجموع سه بر دو برنده بازی شود.

نتایج دیدار های روز سوم هفته پنجم لیگ ملت های والیبال 2018 به شرح زیر است:

آرژانتین 3 - برزیل صفر(25-23، 25-22 و 25-21)

استرالیا صفر - لهستان 3(16-25، 24،26 و 23-25)

کانادا 3 - ژاپن صفر(25-23، 2520 و 25-22)

بلغارستان 3 - کره جنوبی 2(19-25، 25-22، 25-18، 22-25 و 15-12)

چین یک - صربستان 3(21-25، 22-25، 25-17 و 15-25)

ایران - آلمان(ساعت 19)

فرانسه - روسیه(ساعت 20)

ایتالیا - آمریکا(ساعت 23)

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13027

به "ملی پوشان ایران برابر آلمان به برتری رسیدند، تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها دهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوشان ایران برابر آلمان به برتری رسیدند، تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها دهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید