میرلوحی: دولت باید برنامه های خود را با جنگ اقتصادی تطابق دهد

به گزارش شیوا مارکت، یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: دولت باید برنامه های خود را با جنگ اقتصادی موجود تطابق دهد؛ در این راستا باید توان و ظرفیت دیپلملتیک خود را حفظ کند.

میرلوحی: دولت باید برنامه های خود را با جنگ اقتصادی تطابق دهد

محمود میرلوحی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: برای سال پیش رو و آینده چالش های ششگانه ای تعیین شده است. اقتصاد، درآمد، اشتغال، رفع آسیب های اجتماعی رفع مسائل هسته ای و رفع مسائلی که ترامپ ایجاد کرده است از جمله آن است.

وی ادامه داد: دولت در دو سال باقی مانده از عمر خود باید با دقت و کار کارشناسی تلاش کند تا این مطالبات محقق شود و برای هرکدام از آن ها بهترین اتفاق بیافتد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب شرح داد: امروز شرایط اقتصادی جامعه خیلی سخت است؛ بخصوص آنکه آثار سنگینی از ناکامی ها در حوزه اشتغال بر بخش های مختلف جامعه باقی مانده است.

وی در ادامه یادآور شد: در مرحله اول دولت باید به روش های مختلف رکود بازار را بر طرف کند و به رفع مسائل اقتصادی کشور کمر ببندد. وقتی بازار از رکود خارج شود، رونق، صادرات و رشدی که پیش از این در برنامه های اقتصادی پیش بینی شده بود محقق می شود.

میرلوحی با تاکید بر ضرورت توجه تحقق چشم انداز و برنامه های توسعه ای گفت: دولت باید برنامه های خود را با جنگ اقتصادی موجود تطابق دهد؛ در این راستا باید توان و ظرفیت دیپلملتیک خود را حفظ کند و این توانایی را نیز بیش از پیش ارتقاء دهد تا بتواند مزاحمت های ترامپ را رفع و رجوع کند.

وی شرح داد: با توجه به اینکه امسال انتخابات مجلس را خواهیم داشت و سال حساسی است هر حرکت دولت روی امید مردم و میزان مشارکت در انتخابات تاثیر می گذارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: دولت باید از توان، امکانات و آبرویش استفاده کند تا از یک طرف مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کند، از طرفی مسائل و مطالبات مردم را محقق کند و از طرف دیگر فضا را نیز برای رقابت سالم تمام چهره های سیاسی آماده کند.

وی در انتها گفت: با تحقق موضوعاتی که مطرح کردم مجلسی نیرومند و آبرومند با ظرفیت اجتماعی کافی شکل خواهد گرفت؛ در این صورت تا انتها عمر دولت فعلی هم دولت روحانی سود می برد و هم در پرتو چنین مجلسی مردم از شرایط بهتری بهره مند می شوند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9921

به "میرلوحی: دولت باید برنامه های خود را با جنگ اقتصادی تطابق دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرلوحی: دولت باید برنامه های خود را با جنگ اقتصادی تطابق دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید