نام نویسی 775 داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی، افزایش 24 درصدی داوطلبان

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از نام نویسی 775 داوطلب برای انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی اطلاع داد و گفت: میزان نام نویسی کنندگان نسبت به دوره گذشته 24 درصد افزایش یافته است.

نام نویسی 775 داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی، افزایش 24 درصدی داوطلبان

علیار راستگو در رابطه با آمار مجموع داوطلبان ثبت نامی برای انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی، اظهار کرد: با توجه به اتمام زمان نام نویسی در مجموع 775 داوطلب از آذربایجان شرقی برای انتخابات مجلس ثبت نام نموده اند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار دوره های گذشته میزان ثبت نامی ها نسبت به دوره گذشته در دوره جاری 24 درصد افزایش داشته است، اضافه نمود: از مجموع داوطلبان ثبت نامی 82 داوطلب، زن و مابقی مرد هستند و میزان حضور زنان برای انتخابات نسبت به دوره گذشته 28 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی افزود: از مجموع نام نویسی کنندگان، بیشترین آمار ثبت نامی به ترتیب مربوط به حوزه های انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو با 335 داوطلب، مرند و جلفا با 69 داوطلب و مراغه و عجب شیر با 54 داوطلب و میانه با 49 داوطلب و اهر و هریس 45 داوطلب است.

وی توضیح داد: از مجموع نام نویسی کنندگان 32 داوطلب سابقه نمایندگی در ادوار گذشته و 163 نفر نیز سابقه داوطلبی در ادوار گذشته انتخابات مجلس را داشته اند.

راستگو اعلام نمود: با توجه به اتمام زمان ثبت نام از فردا 17 آذر صلاحیت نام نویسی کنندگان در هیئت های اجرایی به مدت 10 روز مورد آنالیز قرار گرفته و در یازدهمین روز فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه رد طلاحیت داطلبان را به صورت کتبی محرمانه به خود شخص نام نویسی کننده خواهند داد.

وی تشریح کرد: یک روز پس از ابلاغ نامه رد صلاحیت داوطلب 4 روز برای اعتراض به ابلاغیه فرصت داشته و می تواند ظرف این مدت اعتراض خود را به هیئت نظارت استان تقدیم کند و در ادامه این موضوع هیئت نظارت استان نیز 20 روز فرصت دارد تا به اعتراضات رسیدگی کند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14237

به "نام نویسی 775 داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی، افزایش 24 درصدی داوطلبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام نویسی 775 داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی، افزایش 24 درصدی داوطلبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید