نانوزیست حسگر گرافنی به تشخیص زود هنگام بیماری یاری می نماید

به گزارش شیوا مارکت، یکی از شرکت های توسعه دهنده مواد گرافنی، به منظور تشخیص بیماری ها، اقدام به ساخت حسگری زیستی با استفاده از گرافن نموده است.

نانوزیست حسگر گرافنی به تشخیص زود هنگام بیماری یاری می نماید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت آرچر متریالز (Archer Materials) به منظور تشخیص بیماری ها، اقدام به ساخت حسگری زیستی با استفاده ازگرافن نموده است.

در این پروژه، شرکت آرچر اقدام به توسعه سخت افزار قابل حمل برای ایجاد ارتباط با زیست حسگر نموده است، با این اینترفیس، پاسخ حسگر ساده تر و سریع تر انجام می گردد. این شرکت در کنار فراوری حسگر، جوهر های آنتی ژنی فراوری نموده که مبتنی بر آب بوده و قابل چاپ با چاپگر جوهرافشان است. این جوهر ها با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است.

محمد جوکار، مدیرعامل شرکت آرچر، گفت: شکی نیست که بیماری ها اثر بسیار منفی روی اقتصاد دارند، در نتیجه، استفاده از حسگر های ساده و دقیق می تواند فرآیند تشخیص بیماری را تسهیل نمایند. با این حال فقط تعداد محدودی از مواد وجود دارند که می توانند این کار را انجام دهند. ما به سرعت از مواد اولیه، نمونه اولیه یک حسگر را ساختیم که قابل حمل بوده و می توان از مواد زیستی در آن استفاده کرد.

آرچر مجموعه ای از مواد جدید گرافنی را فراوری نموده است که می توانند به طور مستقیم برای افزایش زیست حسگری و پردازش اطلاعات استفاده شوند. با استفاده از گرافن می توان جوهر های زیست سازگار و قابل انحلال در آب فراوری کرد که بی احتیاج از حلال های شیمیایی خطرناک بوده و می توان دامنه شناسایی زیست مولکول ها را با استفاده از آن افزایش داد. با استفاده از شیمی محاسباتی و سنتز آزمایشگاهی، گزینه های احتمالی مورد استفاده در زیست حسگر ها مورد مطالعه و آنالیز قرار گرفته است.

جوکار ادامه داد: آنالیز های اولیه نشان می دهد که این حسگر می تواند فرآیند شناسایی را در مراحل اولیه بیماری انجام دهد، جایی که تشخیص زودهنگام، نقش موثری در درمان خواهد داشت.

شرکت آرچر در مراحل اولیه تجاری سازی این زیست فناوری مبتنی بر گرافن است و با مشاوران فنی و تجاری مستقل در صنعت زیست فناوری استرالیا همکاری دارد.

زیست حسگر ها در صنعت پزشکی برای بهینه سازی مراقبت از بیماران و رهگیری سریع بیماری ها استفاده می شوند. شرکت آرچر در حال توسعه فناوری منحصربه فردی است که در آن از گرافن برای فراوری حسگر زیستی استفاده می گردد. با توسعه این فناوری، شرکت آرچر به دنبال ایجاد مشارکت با شرکت های زیست فناوری عظیم است.

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21272

به "نانوزیست حسگر گرافنی به تشخیص زود هنگام بیماری یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوزیست حسگر گرافنی به تشخیص زود هنگام بیماری یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید