نخستین آکادمی گردشگری دزفول گشایش می یابد

به گزارش شیوا مارکت، سرپرست معاونت گردشگری ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان از صدور مجوز اولین مؤسسه آموزشی دورههای کوتاهمدت گردشگری دزفول در آیندهای نزدیک اطلاع داد.

نخستین آکادمی گردشگری دزفول گشایش می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، نشستی با حضور سرپرست معاونت گردشگری خوزستان، رئیس و معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی و گردشگری دزفول و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی به منظور آنالیز مسائل آن ها روز گذشته 26 شهریورماه 98 در محل مجتمع مادر دزفول برپا شد.

سرپرست معاونت گردشگری خوزستان در مورد برگزاری تورهای غیرمجاز توسط افراد غیرمجاز در این نشست گفت: بر اساس هماهنگی هایی که با پلیس اماکن اجرا شده است، در صورت شناسایی این تورهای غیرمجاز نسبت به جلوگیری و عدم فعالیت آن ها اقدام خواهد شد.

غلام شجاعی در ادامه با اشاره به این که در یک سال اخیر اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان پیروز به کسب 2 مجوز برای تأسیس مؤسسات آموزشی گردشگری در استان شده است، افزود: با توجه به درخواست اداره میراث فرهنگی و گردشگری دزفول مبنی بر صدور مجوز برای برگزاری دوره های راهنمایان ایران گردی و دنیا گردی، هتلداری و مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی در این شهرستان، موافقت خودمان را به منظور اعطای مجوز به یک شرکت یا مؤسسه که این دوره ها را در شهرستان دزفول برپا نماید، اعلام می کنیم.

او با بیان این که ما در موضوع تأسیس مؤسسات آموزشی، تمرکز خود را روی مرکز استان قرار نداده ایم و برای رفاه فراگیران و عدم تردد آنان به مرکز استان، مؤسسات را در شهرهای مختلف تأسیس می کنیم، افزود: از اعتبارات قسمت آموزش سال جاری بخش عمده آن در دزفول انجام خواهد گرفت.

سرپرست معاونت گردشگری خوزستان افزود: هدف از راه اندازی مؤسسات آموزشی در استان با توجه به سیاست دولت، روی کار آمدن بخش خصوصی در این عرصه و مهم تر از آن تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه مدیریت عمومی هتل ها، تشریفات و راهنمایان گردشگری است.

شجاعی بیان نمود: حُسن خوب حضور در مؤسسات گردشگری در این است که فراگیران این مهارت ها پس از انتها دوره ها می توانند به صورت مستقیم جذب بازار کار شوند.

سرپرست معاونت گردشگری خوزستان اظهار کرد: براساس آنالیز های اجرا شده بیشترین تورهای یک روزه در شهرستان دزفول انجام گرفته و دزفول در این حوزه سرآمد استان است.

او همچنین در انتها جلسه، طی بازدیدی از قسمت های ساخته شده و درحال ساخت مجتمع مادر ، ضمن رضایت از طرح های اجرا شده در آن، این مجموعه را در استان بی نظیر توصیف کرد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10729

به "نخستین آکادمی گردشگری دزفول گشایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین آکادمی گردشگری دزفول گشایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید